banner ad

W tym mieście ulicom nadano nazwy na cześć „Harry?ego Pottera”

1 sierpnia 2014

ulice-harry-potter-1
Osiedle Windsor Park w mieście Missoula (USA) określane jest przez okolicznych mieszkańców mianem Potterville. Wszystko przez cztery sąsiadujące ze sobą ulice, którym nadano nazwy nawiązujące do popularnej serii książek J. K. Rowling o młodym czarodzieju.

Decyzję o wykorzystaniu nazw z „Harry?ego Pottera” deweloperzy podjęli jakieś 10 lat temu, kiedy osiedle dopiero powstawało. Szukano czegoś wyjątkowego, co wyróżniałoby Windsor Park na tle innych dzielnic. Ktoś zasugerował wówczas, że inspiracji warto poszukać w powieściach o Harrym Potterze.

Deweloperzy zwrócili się o pomoc do dzieci i wnuków pracowników zaangażowanych w projekt osiedla, aby znalazły w książkach najlepsze nazwy. Następnie jeden z agentów nieruchomości został poproszony o sprawdzenie, co kryje się pod poszczególnymi propozycjami, żeby przypadkiem któraś z ulic nie otrzymała nazwy o kontrowersyjnym znaczeniu.

ulice-harry-potter-2

Ostatecznie zdecydowano się na pętlę Potter Park, ulicę Hermiony, Mugola i Pokątną. Nie obyło się przy okazji bez wpadki. Na tablicach przez kilka lat widniała błędnie zapisana nazwa ulicy Hermiony. Dopiero po interwencji jednego z mieszkańców, który nagłośnił sprawę w lokalnych mediach, tablice zostały wymienione.

Jak się okazuje, ulice nawiązujące do Harry’ego Pottera rozbudziły zainteresowanie sennym osiedlem na przedmieściach. Windsor Park regularnie odwiedzane jest przez turystów, którzy robią sobie zdjęcia pod tablicami z nazwami ulic. Skutkiem tego w przyszłym roku stowarzyszenie właścicieli okolicznych domów chce zrzucić się na większą imprezę urodzinową dla Harry’ego Pottera i J. K. Rowling.

Jeśli chcielibyście przespacerować się pętlą Potter Park, poniżej macie taką możliwość dzięki Google Street View:


Wyświetl większą mapę

fot. Google Street View
źródło: Buzzfeed/Zillow

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy