banner ad

W takiej chatce będzie rozmyślał i tworzył pewien angielski pisarz

23 września 2015

domek-na-palach-1
Pewien pisarz z hrabstwa Dorset (Anglia) zlecił japońskiej architekt Nozomi Nakabayashi zaprojektowanie i wykonanie domku na palach, w którym mógłby rozmyślać i szukać inspiracji. Wprawdzie nazwiska pisarza nie ujawniono, jednak do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające jego wymarzone miejsce pracy.

„Ukryta w niewielkim dębowym lasku chatka na palach stoi wysoko ponad ziemią jako magiczne miejsce odosobnienia, gdzie mój klient, który jest pisarzem, może spędzić noc, zastanowić się i poszukać pomysłów” – powiedziała Nakabayashi.

domek-na-palach-2

Domek postawiono na słupach telegraficznych z odzysku. Jego powierzchnia wynosi osiem metrów kwadratowych i wyposażony został w piec na drewno, małe biurko i zabudowane łóżko.

domek-na-palach-3

Istotną częścią konstrukcji jest górny taras widokowy znajdujący się na wysokości około czterech metrów powyżej poszycia lasu. Jak tłumaczy architekt, pisarzowi zależało, żeby mieć dobry widok na pobliskie jezioro i jelenie przechadzające się po wzgórzach.

domek-na-palach-4

domek-na-palach-5

domek-na-palach-6

domek-na-palach-7

Pisarz z Gorset nie jest jedynym, który lubi uciec od zgiełku codziennego życia, żeby skupić się na swoim rzemiośle. Swoją samotnię mieli m.in. Dylan Thomas, George Bernard Shaw czy Roald Dahl. Andrzej Stasiuk pisze w drewnianej chacie w pobliżu domu. Swoją altanę posiada również Neil Gaiman, o czym możecie przekonać się na zdjęciu poniżej.

neil-gaiman-biurko

Tematy: ,

Kategoria: newsy