W lutym 2017 roku w Japonii ukaże się nowa powieść Harukiego Murakamiego!

30 listopada 2016

nowa-powiesc-murakamiego-2017
Wydawnictwo Shinchosha ogłosiło, że w lutym 2017 roku na rynku japońskim ukaże się nowa książka Harukiego Murakamiego. Będzie to pierwsza powieść autora od czasu wydania w 2013 roku „Bezbarwnego Tsukuru Tazakiego i lat jego pielgrzymstwa”.

Jak to już stało się tradycją w przypadku Murakamiego, wydawca jest bardzo oszczędny w dozowaniu informacji na temat zapowiadanej książki. Nie podano więc jeszcze, jaki ma nosić tytuł, co będzie jej tematem, ani nawet którego dokładnie dnia trafi do sprzedaży. Na stronie wydawnictwa umieszczono jedynie zdjęcie przedstawiające dwa tomy bez jakiegokolwiek nadruku na okładce. Czytelnikom daje to jedynie podpowiedź, że najprawdopodobniej otrzymają dłuższą powieść pisarza, gdyż takie zazwyczaj wydawane są w Japonii w dwóch lub trzech częściach.

Sam Murakami, który unika kontaktów z mediami, przyjmując Nagrodę Literacką im. Hansa Christiana Andersena w Danii, powiedział jedynie, że będzie to bardzo dziwna historia.

Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, powieść, podobnie jak pozostałe książki pisarza, powinna ukazać się w Polsce nakładem wydawnictwa Muza w tłumaczeniu Anny Zielińskiej-Elliott.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy