banner ad

W kwietniu NBP wyemituje monety z Cyprianem Norwidem

15 marca 2013


Z okazji 130 rocznicy śmierci Cypriana Norwida Narodowy Bank Polski wypuści w kwietniu okolicznościowe monety z wizerunkiem poety.

Monety będą posiadały trzy nominały (2 zł, 10 zł i 200 zł) i proporcjonalny do swej wartości nakład. Do powszechnego obiegu, a co za tym idzie i do naszych portfeli, największe szanse trafić będzie miała dwuzłotówka o nakładzie do 800 tysięcy egzemplarzy. Pozostałe dwie monety to przedmioty kolekcjonerskie o wartości znacznie wyższej od nominalnej.

Srebrna 10-złotówka o nakładzie do 28 tysięcy egzemplarzy posiadać będzie na awersie stylizowany wizerunek pegaza wraz z podpisem, nawiązujący do rysunku autorstwa Cypriana Norwida pod tytułem „Pegaz”. Cena wywoławcza w systemie Kolekcjoner NBP: 110 zł za sztukę.

Z kolei złota 200-złotówka ma mieć nakład limitowany do 2,5 tysiąca sztuk. Na awersie z prawej strony monety znajdzie się stylizowany wizerunek rysunku autorstwa Cypriana Norwida pt. ?Wędrowiec?. U dołu inicjały poety: ?CN?. Planowana cena wywoławcza w systemie Kolekcjoner NBP: 2 750 zł za sztukę.

Aukcje z monetami srebrnymi i złotymi rozpoczną się 18 marca o godz. 8:00, a zakończą się w dniu 21 marca o godz. 13:00. Zainteresowani wzięciem udziału w licytacji powinni zajrzeć na stronę Kolekcjonera NBP.

Poniżej możecie zobaczyć kolekcjonerskie monety z Cyprianem Norwidem w oryginalnych pudełkach NBP:


Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy