banner ad

W dniu premiery ekranizacji „Małych kobietek” w salach kinowych Cinema City ukrytych zostanie kilkaset egzemplarzy książki Louisy May Alcott

29 stycznia 2020


31 stycznia do kin w Polsce wejdzie najnowsza, nominowana do Oscara w sześciu kategoriach ekranizacja ponadczasowej powieści Louisy May Alcott „Małe kobietki”. Poradnia K, wydawca filmowej edycji książki, wspólnie z Cinema City, przygotował dla was niespodziankę. Kilkaset egzemplarzy powieści zostanie ukrytych w salach kinowych sieci w dniu premiery adaptacji. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, a książka może być wasza.

Z okazji wejścia na ekrany najnowszej ekranizacji powieści Louisy May Alcott na widzów premierowych seansów we wszystkich kinach Cinema City czeka specjalna niespodzianka. Wydawca ponadczasowej książki opowiadającej o siostrach March ukryje jej egzemplarze pod fotelami. Zatem wchodząc na salę przed seansem, warto dobrze się rozglądać, bo każdy może trafić na prezent.

Filmowa edycja książki zawiera dwie powieści ? „Małe kobietki” i kontynuację „Dobre żony” ? zilustrowane zdjęciami z ekranizacji. Sama publikacja została pięknie wydana i ma swoje miejsce w ekranizacji, jest jedną z bohaterek filmu. Tym bardziej więc polecamy szukać w piątek egzemplarzy książek w kinach Cinema City!

Od powstania „Małych kobietek” minęło sto pięćdziesiąt lat, a jednak powieść ta wciąż czytana jest na całym świecie z równą fascynacją. To historia o dorastaniu, buncie przeciw społecznym oczekiwaniom, zwłaszcza wobec kobiet, i balansowaniu pomiędzy potrzebą niezależności a miłością. Czym jest wolność i jak podążać własną ścieżką? Pod koniec XIX wieku niewiele kobiet się nad tym zastanawia, jednak Marmee March uczy tej postawy swoje córki. Meg, Jo, Beth i Amy ? cztery siostry o wyrazistych charakterach, mimo trwającej wojny secesyjnej, nieobecności ojca i wielu trudności dzielą się z innymi entuzjazmem i miłością do życia.

„Powieść Alcott jest idealna dla dziewcząt w okresie dojrzewania, które potrzebują wzorców ? pokazuje, że niezależnie od tego, gdzie jesteś, możesz wziąć sprawy w swoje ręce, podążać za marzeniami. Ta historia, mimo że opisana tak dawno, nadal jest aktualna i inspirująca dla kolejnego pokolenia dziewczyn i kobiet” ? mówi Joanna Bażyńska, prezes wydawnictwa Poradnia K.

„Przeczytałam gdzieś, że powieść Alcott to książka dla dzieci, która ? jako jedna z nielicznych ? nie jest rodzajem eskapizmu, nie jest o ucieczce dokądś. Przeciwnie, jest odważna, ponieważ opowiada o realnej postaci, która jest bohaterem we własnym domu. W tym przypadku ? bohaterką” ? zauważa reżyserka nowej ekranizacji, Greta Gerwig.

Filmowe wydanie powieści „Małe kobietki” Louisy May Alcott jest już dostępne w księgarniach. Ekranizacja wchodzi do polskich kin w piątek 31 stycznia.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film, newsy