W 2018 roku otrzymany jedną, a może nawet dwie książki George’a R.R. Martina ze świata Westeros!

24 lipca 2017


George R.R. Martin długo kazał czekać na nieco bardziej konkretne informacje na temat wyczekiwanej od dawna kolejnej części sagi „Pieśń Lodu i Ognia”. A kiedy już zabrał głos, to wieści ma wyjątkowo elektryzujące: okazuje się bowiem, że w 2018 roku być może otrzymamy nie jedną, lecz dwie książki pisarza ze świata Westeros.

„Stali czytelnicy mogą pamiętać nasz plan zebrania całej książki z moją zmyśloną historią królów Targaryenów, tomu, który nazywaliśmy (żartem) 'GRRMarillion’ lub (poważniej) 'Ogień i krew’. Mamy tak dużo materiałów, że podjęto decyzję o opublikowaniu książki w dwóch tomach. Pierwszy z nich obejmie historię Westeros od Podboju Aegona aż po regencję młodego króla Aegona III (Smokobójcy). Ten tom jest w dużej mierze napisany, a zawiera (po raz pierwszy) kompletną i szczegółową historię wojny domowej Targaryenów znanej jako Taniec ze Smokami. Moje opowieści w antologiach 'Niebezpieczne kobiety’ i 'Łotrzyki’ były skróconymi wersjami tej samej historii” ? napisał Martin na swoim blogu. „Data publikacji nie została jeszcze ustalona, ale jest prawdopodobne, że pierwszy tom 'Ognia i krwi’ otrzymamy pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 roku. Drugi tom, który obejmie historię od Aegona III do Rebelii Roberta, w zasadzie nie jest napisany, tak więc pojawi się za kolejne kilka lat”.

A co z „Wichrami zimy”? „Nadal nad nią pracuję, wciąż jestem miesiące od ukończenia (jak wiele? dobre pytanie), mam dni dobre i złe, i to wszystko, co chcę powiedzieć. Trudno w tym momencie orzec, czy do księgarń w pierwszej kolejności trafią 'Wichry…’ czy pierwszy tom 'Ognia i krwi’, ale sądzę, że w 2018 roku otrzymacie ode mnie książkę ze świata Westeros. A kto wie, może nawet dwie” ? zapowiedział Martin.

Oczekiwanie na premierowe książki z pewnością umili kolejna antologia fantastyczna, do której twórca „Pieśni Lodu i Ognia” dorzucił swoje trzy grosze. W zapowiadanej na 10 października „Księdze mieczy” (w org. „Book of Swords”) przygotowanej przez Gardnera Dozoisa znajdzie się opowiadanie Martina zatytułowane „The Sons of the Dragon” (z ang. „Synowie Smoka”), które przybliży losy drugiego i trzeciego króla z rodu Targaryen ? Aenysa I oraz Maegora Okrutnego. Historia nie ominie również ich matek, żon, sióstr, dzieci, przyjaciół, wrogów i rywali. Pod względem stylu i formy utwór ma bardziej przypominać przekaz historyczny niż tradycyjną opowieść i jest to kolejna wyodrębniona część materiału, która znajdzie się w pierwszym tomie „Ognia i krwi”.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy