Vertigo wypuszcza kontynuację komiksowych „Baśni” Willinghama i Buckinghama

1 lipca 2016

nowa-seria-basnie-vertigo-1
Wprawdzie Bill Willingham i Mark Buckingham zakończyli swoją popularną serię komiksową „Baśnie”, to jednak Vertigo nie chce tracić flagowego tytułu. Wydawnictwo ogłosiło, że od września ruszy nowa seria komiksowa osadzona w tym samym uniwersum, która będzie opowiadać o tym, co wydarzyło się po ostatnim zeszycie „Baśni” zatytułowanym „Pożegnanie”.

Za nową serię zatytułowaną „Everafter: From The Pages Of Fables” (co można przetłumaczyć jako „Długo i szczęśliwie: z kart Baśni”) odpowiadać będą scenarzyści Dave Justus i Matthew Sturges oraz rysownik Travis Moore, którzy mieli już okazję pracować przy seriach pobocznych „Baśni”. „Zawsze nienawidziłem tego uczucia, gdy docierałem do końca wspaniałej książki i zastanawiałem się: 'Co było potem?'” ? mówi Matthew Sturges. „Bill Willingham zasadził tyle nasion w ostatnim odcinku ?Baśni?, że nie mogliśmy ich tam pozostawić”.

W oficjalnej zapowiedzi Vertigo czytamy, że świat po „Baśniach” obfituje w magię, która może być wykorzystywana do czynienia największego dobra, ale i do siania anarchii oraz terroru. Seria będzie więc opowiadać o globalnej sieci agentów, w skład której wchodzą zarówno ludzie jak i istoty baśniowe. Ich zadaniem będzie służyć nowemu zaczarowanemu światu oraz chronić ludzkość przed nią samą. W „Everafter” pojawią się bohaterowie znani z serii Willinghama i Buckinghama, a także „nowe ekscytujące postacie oraz nowy przerażający złoczyńca”.

Twórcy „Everafter” otrzymali błogosławieństwo Billa Willinghama, który zapowiedział, że czytelników czeka kilka „niesamowitych niespodzianek”. Pierwsza część nowego komiksu ukaże się w Stanach we wrześniu. W naszym kraju serię „Baśnie” publikuje wydawnictwo Egmont. Na razie nie wiadomo jednak nic o planach wydania kontynuacji w polskim przekładzie.

Poniżej możecie zobaczyć rysunek, który będzie zdobił okładkę pierwszego zeszytu „Everafter: From The Pages Of Fables”:

nowa-seria-basnie-vertigo-2

[am,aw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy