banner ad

Twerking zainspirowany „Kubusiem Puchatkiem” w wykonaniu nieletnich tancerek wywołał skandal w Rosji

14 kwietnia 2015

twerking-kubus-puchatek
Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej chce postawić zarzuty zaniedbania i czynów demoralizujących szkole tańca Kredo, administratorom Domu Kultury w Orenburgu i niewymienionym z imienia i nazwiska urzędnikom publicznym, którzy dopuścili do występu, podczas którego nieletnie tancerki wykonywały twerking inspirowany „Kubusiem Puchatkiem”.

Takiej scenicznej adaptacji swojej najpopularniejszej książki A. A. Milne zapewne nigdy by się nie spodziewał. W niedzielę w sieci pojawił się zapis wideo występu ?Pszczółki i Kubuś Puchatek? przygotowanego przez uczennice szkoły tańca Kredo z Orenburga. Pomysł na przedstawienie był w zasadzie bardzo prosty ? osoba w kostiumie misia (niepodobnego do wizerunku Kubusia Puchatka znanego z ilustracji Shepparda) zauważa z rozczarowaniem, że w garnuszku nie ma miodu, wtedy na scenie pojawiają się dziewczyny (w strojach pszczółek) i zaczynają tańczyć. Cała choreografia jest oparta głównie o twerking, czyli popularny w ostatnich latach rodzaj tańca o zabarwieniu erotycznym polegający na rytmicznym potrząsaniu pośladkami. Nie byłoby w tym może nic skandalizującego, w końcu literatura już nie raz stanowiła inspirację dla zmysłowych pokazów, gdyby nie wiek tancerek. Jak się okazuje, przynajmniej część z nich była niepełnoletnia, co wywołało w Rosji niemały skandal.

Od niedzieli wideo obejrzało ponad 5 milionów osób, umieszczając pod filmem ponad 22 tysiące oburzonych komentarzy. Głos zabrał równie rzecznik praw dziecka, Paweł Astachow, określając występ „wulgarnym” i „ordynarnym”. „Jeśli tam na scenie są Kubuś Puchatek i pszczółki, to twórca tego układu musi być Prosiakiem” ? napisał na swoim profilu na Twitterze, nawiązując do innej znanej postaci z książek Milne?a, Prosiaczka. Sprawą zajął się Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Osobne śledztwo prowadzi również prokurator generalny Rosji. Viktoria Jakowienko, szefowa studia tańca Kredo, jest zdziwiona, że pokaz wywołał takie poruszenie. „Po prostu wejdźcie do Internetu, znajdziecie tam wiele odważniejszych tańców, uwierzcie mi” ? powiedziała w rozmowie z dziennikiem „Moskowskij Komsomolec”. Zapewniła też, że wszystkie dziewczyny miały zgodę rodziców na udział w występie. Jej zdaniem ktoś chce najwyraźniej zaszkodzić prowadzonej przez nią szkole tańca.

Poniżej możecie zobaczyć występ „Pszczółki i Kubuś Puchatek”, który wywołał całe zamieszanie:

[am]
źródło: Lenta.ru, Buzzfeed

Tematy: , ,

Kategoria: newsy