Toni Morrison wzięła udział w pierwszym wirtualnym podpisywaniu książek

28 lutego 2013


Laureatka literackiej Nagrody Nobla, Toni Morrison, wzięła wczoraj udział w pierwszym wirtualnym podpisywaniu książek cyfrowych. Do wydarzenia doszło podczas zorganizowanego przez Google spotkania online z amerykańskimi czytelnikami.

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak w dobie powszechnej digitalizacji będą wyglądały spotkania autorskie połączone z sesją autografów, Google dało nam wczoraj tego pewien przedsmak. W pierwszej części spotkania Morrison przemawiała do pracowników firmy oraz odpowiadała na pytania rozsianych po całym kraju członków amerykańskich klubów książki dzięki usłudze Hangouts, pozwalającej na wideorozmowy. Następnie, korzystając z tabletu Wacom i rysika, 82-letnia pisarka podpisywała cyfrowe wersje swojej najnowszej powieści ?Home?. Sygnowana strona z odręcznym pismem autorki automatycznie została załączona do posiadanej przez czytelnika kopii ebooka.

Oprogramowanie pozwalające na podpisywanie w ten sposób książek cyfrowych upowszechnia się w Stanach Zjednoczonych już od kilkunastu miesięcy, m.in. dzięki Autography. Morrison jest jednak pierwszą autorką bestsellerów, która zgodziła się wziąć udział w sesji z autografami zorganizowanej na tak szeroką skalę.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy