Thom Yorke i John Updike na okładce irańskiej książki o problemach seksualnych i małżeńskich u mężczyzn

14 maja 2015

yorke-updike-iranska-ksiazka
Na Twitterze krąży od niedawna zdjęcie książki wydanej w Iranie, która traktuje o problemach seksualnych i małżeńskich u mężczyzn. Nie wiedzieć czemu, grafik umieścił na okładce fotografie dwóch znanych artystów ? wokalisty Radiohead i laureata Nagrody Pulitzera.

Tytuł 80-stronicowej książki brzmi „Małżeńskie i seksualne problemy u mężczyzn”. Internauci bez problemu zidentyfikowali dwóch spośród trzech mężczyzn widniejących na okładce: Thoma Yorke’a i Johna Updike’a. Pojawia się pytanie: dlaczego grafik, swoją drogą cierpiący na zanik poczucia estetyki, wykorzystał podobizny akurat tych dwóch artystów?

Niektórzy z przymrużeniem oka zaczęli doszukiwać się powodów w tekstach Radiohead. Mogło chodzić np. o utwór „Creep”, w którym wokalista śpiewa „Chcę mieć kontrolę / Chcę mieć idealne ciało”. Inni zwracają uwagę na piosenkę „Fake Plastic Trees”: „Ona żyje z zepsutym mężczyzną / Pękniętym polistyrenowym mężczyzną / Który tylko się rozpada i spala”. Z kolei John Updike na pewno pamiętany jest ze słów wypowiedzianych w powieści „Pary”: „Każda miłość jest zdradą, ponieważ schlebia życiu. Człowiek, który nie kocha, jest najlepiej uzbrojony przeciwko światu”. Nie inaczej jest z powieścią „Czarownice z Eastwick”, w której pada zdanie: „Kiedy śpi się z żonatym mężczyzną, śpi się także w pewnym sensie z jego żoną, dlatego trzeba uważać, żeby nie wybierać takiego, który ma żonę całkiem nie do przyjęcia”.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę irańskiej książki „Małżeńskie i seksualne problemy u mężczyzn”:

york-updike-iranska-ksiazka

[aw]
fot. Vimeo, Brownpeopleareknickers/Wikimedia Commons

Tematy: , ,

Kategoria: newsy