banner ad

Tak wyglądałyby dzieła Cormaca McCarthy?ego i Jonathana Franzena jako książki dla dzieci?

24 marca 2014

Droga dla dzieci
Jak wyglądałyby słynne dzieła współczesnej literatury dla dorosłych, gdyby wydano je w formie książek dla dzieci? Podpowiedzi może udzielić wam Jerry Puryear, który założył bloga na Tumblr i umieścił tam swoje pierwsze przeróbki.

W rozmowie z portalem ?The Slate? Puryear wyjaśnił, że jest wielkim fanem dobrej literatury, ale także ojcem trójki małych dzieci, dzięki czemu miał okazję zapoznać się z dość sporą liczbą tytułów przeznaczonych dla maluchów. Podczas lektury zauważył, że w książeczkach autorstwa Richarda Scarry’ego czy H. A. Reya znajduje się właściwie wiele tych samych elementów, co w powieściach Cormaca McCarthy?ego, Michaela Chabona, Jonathana Franzena czy Donny Tartt.

Zdecydował się więc przybliżyć te dwa zdawałoby się odległe literackie światy, prezentując w sieci pierwsze przeróbki, które możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach. Kolejnych projektów graficznych oczekujcie wkrótce na blogu autora na Tumblr.

Krwawy południk dla dzieci

Korekty dla dzieci

Puryear rozwija pomysł, który zainicjował jakiś czas temu ilustrator i plakacista Bob Staake, projektując okładki nowych wersji klasycznych książek literatury dziecięcej w wersjach przeznaczonych dla niegrzecznych chłopców i dziewczynek. Jedna z nich miała nosić tytuł „Bukowski for kids” (z ang. „Bukowski dla dzieci”), a jej treści możecie się tylko domyślać na podstawie załączonej poniżej grafiki:

Bukowski dla dzieci

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy