banner ad

Tak będzie wyglądał „nowy” Harry Potter

11 grudnia 2013

nowy Harry Potter-1
Harry Potter będzie miał nowy wygląd. Bloomsbury, wydawca sagi o młodym czarodzieju z blizną na czole, zapowiedział, że autorem rysunków do nowej, w pełni ilustrowanej edycji książek został Jim Kay.

Zamiarem artysty i wydawnictwa jest przybliżenie Harry?ego oraz jego świata nowemu pokoleniu czytelników. Postać głównego bohatera kojarzyć się może z wizerunkiem Daniela Radcliffe?a z filmowej adaptacji serii i ma w pełni oddawać charakter Harry?ego opisany na kartach książek.

Wybrany po konsultacjach z autorką Jim Kay to ceniony artysta, który zdobył m.in. medal im. Kate Greenaway za niesamowite ilustracje wykonane do książki Patricka Nessa „Siedem minut po północy”, którą polscy czytelnicy poznali dzięki wydawnictwu Papierowy Księżyc.

Jak sam ilustrator przyznał, zdaje sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności, jaka na nim ciąży ? zaprojektowania postaci, odzieży, architektury i krajobrazów w prawdopodobnie najbardziej rozbudowanym świecie fantastycznym w literaturze dziecięcej.

Pierwsze efekty jego pracy już poznaliśmy. Na załączonych do newsa ilustracjach możecie zobaczyć, jak prezentuje się młody Harry Potter oraz Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie w wykonaniu Jima Kaya.

Nowe wydania książek o Harrym Potterze zaczną ukazywać się w Wielkiej Brytanii od 2015 roku z harmonogramem wzorowanym na oryginalnych wydaniach ? jedna książka rocznie, aby czytelnicy mogli dorastać razem ze swoim bohaterem. Z racji tego, że Bloomsbury współpracuje z wydawcami Harry?ego Pottera na całym świecie, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że książki z ilustracjami Jima Kaya trafią również do Polski.

Do tej pory najbardziej znaną ilustratorką książek o Harrym Potterze była Amerykanka Mary GrandPré. To na jej ilustracjach wychowały się pokolenia czytelników książek J. K. Rowling m.in. w USA i w Polsce.

nowy Harry Potter-2

nowy Harry Potter-3

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy