Tak będzie wyglądać „Gwiazdkowy prosiaczek”. Udostępniono okładkę nowej książki dla dzieci J.K. Rowling

29 czerwca 2021

Wydawnictwo Media Rodzina zaprezentowało okładkę nowej książki dla dzieci autorstwa J.K. Rowling zatytułowanej „Gwiazdkowy Prosiaczek”. Światowa premiera zapowiedziana została na 12 października. Tego dnia ukaże się również polska edycja książki.

Autorem kolorowej okładki jest Jim Field, który stworzył również projekt wnętrza książki, w tym dziewięć czarno-białych ilustracji dwustronicowych i kilka mniejszych.

„To doprawdy było odrobinę onieśmielające, gdy wyobraziłem sobie, ilu ludzi na całym świecie będzie patrzeć na tę okładkę… Tak więc zero presji, Jim! Na szczęście od samego początku wszyscy wiedzieliśmy, co powinno być na okładce, więc miałem dużo czasu na dopracowanie detali. Chciałem nadać okładce wydźwięk filmowy i ponadczasowy i oddać nią magię tej historii oraz cudowność świąt, od których wszystko się zaczyna. Praca nad tą książką to marzenie. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego projektu” – skomentował Field.

„Ilustracje Jima są wprost idealne. Mam wrażenie, że Jim odgaduje i ilustruje moje najskrytsze myśli! Aż krzyknęłam, gdy zobaczyłam ilustrację jednej ze scen (nie powiem której, żeby nie spoilerować), tak wiernym była odzwierciedleniem!” – chwali ilustratora J.K. Rowling.

„Gwiazdkowy Prosiaczek” to emocjonująca i podnosząca na duchu powieść przygodowa o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki oraz o tym, na jak wiele potrafi się on zdobyć, by odzyskać swój skarb. Jack jest bardzo przywiązany do swojej przytulanki, Daj Prosia. Ma ją zawsze przy sobie, na dobre i na złe. Aż w Wigilię staje się coś strasznego – przytulanka ginie. Na szczęście Wigilia to noc cudów i przegranych spraw; w tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Gwiazdkowy Prosiaczek, nowa przytulanka Jacka, to beznadziejny zamiennik starej, ale ma śmiały plan: udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone, i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał…

Książka nie jest powiązana z wcześniejszymi utworami J.K. Rowling i ukazuje się tuż po „Ikabogu”, ubiegłorocznej opowieści, którą autorka powróciła na scenę literatury dziecięcej. „Gwiazdkowy Prosiaczek” skierowany jest do dzieci w wieku od 8 lat. Publikacja wypuszczona zostanie drukiem 12 października jednocześnie w trzydziestu pięciu językach nakładem wydawców z całego świata. W Polsce dostępne będą dwie edycje – w oprawie twardej w cenie detalicznej 49,90 zł oraz w oprawie miękkiej w cenie 39,90 zł. Przedsprzedaż książki w języku polskim rozpocznie się 12 lipca.

[am]
fot. Debra Hurford Brown © J.K. Rowling 2018,
teks i ilustracje © J.K. Rowling 2021. The Christmas Pig is a registered trade mark. llustrations by Jim Field

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy