Ta zakładka przypomni wam o czytaniu książek

25 lipca 2014

zakladka-przypominajka-1
Brazylijski oddział wydawnictwa Penguin we współpracy z agencją kreatywną Mood wypuścił na rynek pierwszą inteligentną zakładkę, która przypomina czytelnikom o czytaniu książek.

Inteligentna zakładka wykrywa, kiedy czytana przez nas publikacja zbyt długo leży odłożona. Dzięki wbudowanemu Wi-Fi wysyła na profil właściciela książki na Twittera przypomnienie od autora o tym, że czeka go jeszcze lektura do dokończenia.

Zakładka jest częścią kampanii „Tweet for a Read” („Tweet dla czytania”), która ma zachęcić do sięgania po lekturę wszystkich tych, którzy czytają mniej książek, ponieważ spędzają więcej czasu na portalach społecznościowych.

W ramach kampanii stworzono zakładki z podobiznami trzech twórców literackich: portugalskiego pisarza José Saramago, niemieckiego filozofa i pisarza Friedricha Nietzschego oraz brazylijskiego muzyka i pisarza Viníciusa de Moraesa.

Tweety z przypomnieniami o czytaniu książek przygotowano w żartobliwej formie. Dla przykładu, jeśli zbyt długo zwlekaliśmy z sięgnięciem po „Z genealogii moralności”, na naszym profilu na Twitterze może pojawić się następujący wpis od Nietzschego: „Bóg umarł. Nie pozwól, aby i moje dzieło umarło nieczytane”.

zakladka-przypominajka-2

Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał filmowy pokazujący sposób działania zakładki:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy