Ta książka sprawi, że twoje dziecko zaśnie w ciągu kilku minut

19 sierpnia 2015

ksiazka-usypia-dzieci-1
Szwedzki naukowiec wymyślił książkę, która sprawia, że dziecko zasypia w ciągu kilku minut. Wydana własnym sumptem publikacja nosi tytuł „The Rabbit Who Wants To Fall Asleep” (z ang. „Królik, który chce zasnąć”) i już stała się bestsellerem. Najlepszą reklamę robią jej zachwyceni rodzice.

Książka została stworzona przez szwedzkiego psychologa behawioralnego i językoznawcę, Carla-Johana Forssena Ehrlina. Ma 26 stron. To „słowny odpowiednik kołysania dziecka do snu” ? określił ją autor. „Napisałem wcześniej książki o przywództwie i rozwoju osobistym wykorzystujące te techniki, ale na pomysł książki dla dzieci wpadłem, gdy jechałem w długą podróż z moją matką i ona zasnęła, a mi przyszło do głowy, jak mógłbym wykorzystać moje metody, by pomóc dzieciom odpocząć. Kiedy zatrzymaliśmy się, zapisałem to wszystko na serwetce, ale zajęło mi kolejne trzy i pół roku napisanie perfekcyjnej opowieści wykorzystującej wszystkie techniki w odpowiedniej kolejności. To pomaga dzieciom skupić się, czyni je częścią historii, więc idą spać razem z królikiem”.

ksiazka-usypia-dzieci-2Zgodnie z instruktażem książkę czytają rodzice, dzieci mają jedynie słuchać. Podczas lektury należy regularnie ziewać, zaś słowa wyróżnione kursywą czytać spokojnie i bardzo powoli. Efekty są zdumiewające. Rodzice, którzy chcą, by ich dzieci zasnęły jak najszybciej, chwalą sobie „The Rabbit Who Wants To Fall Asleep”. W komentarzach na portalu Amazon piszą o tym, jak z trzech godzin skrócili czas zasypiania dziecka do kilku lub kilkunastu minut. „Moja skrzynka odbiorcza pełna jest maili od rodziców, którzy mówią, że to naprawdę pomogło ich dzieciom w odpoczynku i zaśnięciu” ? chwali się autor.

„The Rabbit Who Wants To Fall Asleep” jest pierwszą książką opublikowaną własnym nakładem, która trafiła na szczyty list sprzedaży Amazona. „To pierwszy raz, kiedy niezależny autor zajął pierwsze miejsce na naszej liście drukowanych książek, a 'The Rabbit Who Wants To Fall Asleep’ pozostawił w tyle duże tytuły, jak 'Dziewczyna z pociągu’ i 'Go Set a Watchman’ Harper Lee. To wielkie osiągnięcie i my, jak wiele rodzin w Wielkiej Brytanii, mamy nadzieję, na następne książki” ? powiedziała Alison Forrestal, dyrektor działu książek i rozrywki w brytyjskim oddziale Amazona.

Publikacja została przetłumaczona na siedem języków. Autor planuje kontynuację ? tym razem chce napisać książkę, która pomoże dzieciom korzystać z toalety.

[aw]
źródło: The Guardian
fot. Moominmolly

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy