Ta książka otworzy się dopiero wtedy, gdy oceni twój wyraz twarzy

2 lutego 2015

ksiazka-ocenia-czytelnika-1
Holenderskie studio kreatywne Moore wraz z wyspecjalizowaną w produkcji cyfrowej agencją This Page Cannot Be Found stworzyli prototyp książki, która otwiera się dopiero po przeanalizowaniu wyrazu twarzy czytelnika.

Znasz powiedzenie: „nie oceniaj książki po okładce”? Stworzony przez Holendrów projekt w przewrotny sposób odwraca przesłanie tych słów. Nosi on tytuł „Okładka, która ocenia ciebie” i posiada kamerę zintegrowaną z technologią rozpoznawania twarzy.

Kiedy staniemy przed książką, ta skanuje i analizuje nasz wyraz twarzy. Publikacja otworzy się jedynie wtedy, gdy wykryje, że czytelnik nie jest nadmiernie pobudzony ani za mało entuzjastyczny. Musimy posiadać neutralny wyraz twarzy, wtedy ekran przybierze kolor zielony i mikrokontroler zwolni blokadę.

Książka powstała jako prototyp rocznika holenderskiego oddziału Klubu Dyrektorów Artystycznych. Tom ten będzie zawierał wiele prac, który już zostały osądzone i nagrodzone. Teraz to właśnie one będą „osądzać” czytelników, czy są godni zajrzenia do środka książki.

ksiazka-ocenia-czytelnika-2

ksiazka-ocenia-czytelnika-3

Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał filmowy pokazujący, jak działa „Okładka, która ocenia ciebie”:

[am]

Tematy: ,

Kategoria: newsy