banner ad

Sztuka teatralna J.K. Rowling o Harrym Potterze będzie kontynuacją popularnej sagi

26 października 2015

harry-potter-sztuka-teatralna
Na stronie Pottermore pojawiły się informacje zdradzające nieco szczegółów o sztuce, na którą z niecierpliwością czekają fani przygód Harry?ego Pottera. Jak się okazuje, przedstawienie będzie oficjalną kontynuacją siedmiotomowej sagi o czarodzieju z błyskawicą na czole.

Akcja „Harry Potter and Cursed Child” (z ang. „Harry Potter i przeklęte dziecko”) ma toczyć się dziewiętnaście lat po wydarzeniach z powieści, a więc w okresie znanym z epilogu ostatniego tomu. Jak ogłosili producenci przedstawienia, sztuka, w której wystąpi ponad 30 aktorów, podzielona zostanie na dwie części, a jej fabuła skupi się na jednym z synów Harry?ego.

„Bycie Harrym Potterem zawsze było trudne i nie jest łatwiejsze teraz, kiedy jest zapracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem i ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Kiedy Harry zmaga się z przeszłością, która nie chce pozostać tam, gdzie jej miejsce, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z ciężarem rodzinnego dziedzictwa, którego nigdy nie pragnął. Kiedy przeszłość i teraźniejszość złowieszczo łączą się, zarówno ojciec, jak i syn poznają niewygodną prawdę: czasami mrok przybywa z nieoczekiwanych miejsc” ? czytamy w zapowiedzi przedstawienia umieszczonej na Pottermore.

Dotychczas Rowling odmawiała podawania szczegółów fabuły sztuki, ale to nie powstrzymywało fanów przed snuciem spekulacji, wśród których dominowała hipoteza, że przedstawienie będzie prequelem i skupi się na rodzicach Harry?ego, Jamesie i Lily. Jak tłumaczy sama Rowling, „nie zamierzała mówić zbyt wiele, ponieważ nie chciała psuć tego, co wiedziała, że będzie prawdziwą ucztą dla fanów”.

W opublikowanym na Pottermore poście pisarka odpowiedziała także na pytanie, dlaczego nowa historia nie jest powieścią: „Jestem pewna, że kiedy publiczność zobaczy sztukę, zgodzą się, że to było jedyne właściwe medium dla tej historii”.

„Harry Potter and the Cursed Child” zadebiutuje latem przyszłego roku na deskach Palace Theatre w Londynie, ale bilety będzie można kupić on-line już w tym tygodniu. Na załączonej grafice możecie zobaczyć plakat do przedstawienia.

[ks]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy, teatr