banner ad

Syn Dawida Wolvertona uległ poważnemu wypadkowi. Pisarz musi uzbierać na leczenie nawet do miliona dolarów

11 kwietnia 2013

David Farland Wolverton
16-letni syn autora fantastyki Davida Wolvertona (znanego również pod pseudonimem David Farland) uległ wypadkowi. Jego stan jest na tyle poważny, że koszty leczenia mogą przekroczyć sumę jednego miliona dolarów.

Do tragicznego wypadku doszło w górzystym regionie Snow Canyon (Utah, USA). Syna pisarza zrzuciło z deskorolki, gdy wraz z przyjacielem zjeżdżali ze stromego wzgórza. Koziołkując kilkukrotnie po twardym podłożu nabawił się pęknięcia czaszki, miednicy i kości ogonowej, uszkodzenia błony bębenkowej w uszach, wstrząsu mózgu, nie licząc siniaków i innych zewnętrznych obrażeń. Chłopak znajduje się obecnie w śpiączce.

Koszty jego leczenia mogą wynieść nawet milion dolarów. Zrozpaczony pisarz, podobnie jak większość wykonujących wolne zawody, nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego, dlatego wraz z grupą przyjaciół stara się zrobić wszystko, żeby zebrać pieniądze na leczenie syna ? organizowana jest zbiórka funduszy, fani fantastyki zachęcani są do kupowania jego książek.

Ben jest jednym z pięciorga dzieci Davida Wolvertona, autora powieści scence fiction, w tym kilku książek z cyklu Star Wars. Pod pseudonimem David Farland autor napisał znany cykl fantasy „Władcy runów”, który ukazywał się w Polsce nakładem wydawnictwa Rebis. Wolverton od lat uczy również pisania ? uważany jest za mentora Brandona Mulla, Brandona Sandersona, Jamesa Dashnera i Stephenie Meyer.

Tagi: , , ,

Kategoria: newsy