banner ad

Sylvia Day sprzedała 5 milionów książek w siedem miesięcy

8 lutego 2013


Jeżeli myślicie, że odrodzenie literatury erotycznej rozpoczęło się i skończyło na E. L. James, to jesteście w błędzie. Jak poinformował amerykański wydawca książek Sylvii Day, pierwsze dwie części cyklu zaplanowanego jako „Trylogia Crossa” sprzedały się w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy w nakładzie 5 milionów egzemplarzy.

Zawrotna kariera pisarki zaczęła się w momencie, gdy opublikowała w formie ebooka swoją powieść „Dotyk Crossa”. Wprawdzie Day miała już na koncie dziesięć książek, ale dopiero pomysł na historię o młodziutkiej absolwentce Evie Tramell i biznesmenie Gideonie Crossie, których połączyła intensywna, uzależniająca i niszcząca relacja, okazał się przełomem. Z miejsca pojawiły się zarzuty o przesadne podobieństwo do „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, ale nie przeszkodziło to autorce sprzedać 100 tysięcy egzemplarzy ebooka i zainteresować imprint Penguina do podpisania z nią kontraktu.

W grudniu Amazon poinformował, że „Dotyk Crossa” znalazł się na czwartym miejscu najlepiej sprzedających się ebooków 2012 roku. Dobrą passę kontynuuje również druga część cyklu, „Płomień Crossa”, która zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa” ze sprzedażą 389 tysięcy egzemplarzy (łącznie w miękkiej okładce i ebooków) w ciągu pierwszego tygodnia od premiery. Do dzisiaj w samych Stanach książka rozeszła się w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Nie gorzej radzi sobie w innych krajach, czego dowodem najnowsze dane zebrane przez wydawnictwo, mówiące o 5 milionach egzemplarzy sprzedanych w ciągu siedmiu miesięcy.

Chociaż powieściom Sylvii Day daleko jeszcze do sukcesu „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, należy pamiętać, że na rynku nie ukazała się jeszcze ostatnia część trylogii, ?Entwined with You?, której premiera zapowiedziana została na 4 lipca. W Polsce z kolei 20 lutego nakładem Wielkiej Litery ukaże się drugi tom cyklu, zatytułowany „Płomień Crossa”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy