banner ad

Superman + Wonder Woman = WNM

25 sierpnia 2012


Szykuje się zaskakujący obrót sytuacji w komiksowym uniwersum wydawnictwa DC Comics. Dwoje najpotężniejszych superbohaterów, czyli Superman i Wonder Women, zostaną parą!

Okładka najnowszego numeru „Ligi Sprawiedliwości” (ukaże się w Stanach 29 sierpnia) przedstawiająca oplecionego lassem Człowieka ze Stali połączonego w namiętnym uścisku z wojowniczą księżniczką Amazonek, zapowiada związek, który może wstrząsnąć komiksowym światem. Jak zdradził scenarzysta Geoff Johns, w komiksie „dojdzie do znaczącego wydarzenia, które pchnie Supermana i Wonder Woman w swoje ramiona”. Anglojęzyczne media już okrzyknęły ten związek mianem „ultimate power couple” („najlepsza para z mocami”).

Wszystko za sprawą wielkiego restartu z ubiegłego roku, który „wyczyścił” niemal wszystkie serie DC z dotychczasowych wydarzeń. W ten sposób końca dobiegło jedno z najsłynniejszych komiksowych małżeństw – Clarka Kenta (Superman w „cywilu”) oraz Lois Lane. Decyzja o wymazaniu z kart historii trwającego 15 lat związku wywołała w styczniu ubiegłego roku falę protestów wśród fanów Człowieka ze Stali.

Teraz twórcy postanowili pójść o krok dalej. Przedstawiciele DC uważają, że takie posunięcie ma sens, gdyż „obie postacie mają wielkie serca dla rodzaju ludzkiego, a zarazem są z tej ludzkości wyobcowane.” I jedno, i drugie ukrywa także swoje prawdziwe ja przed „zwykłymi” ukochanymi. Twórcy zapowiadają, że nie będzie to jedynie przelotny romans – takie zdarzały się postaciom w przeszłości – ale dążenie do ustanowienia nowego status quo. Jednocześnie mają jednak świadomość, że ich decyzja może wzbudzić kontrowersje. „Mamy nadzieję, że podniesie się wiele brwi” – powiedział Jim Lee, który odpowiada za oprawę wizualną ?Ligi Sprawiedliwości?. „Czekamy na kubły zimnej wody.”

Z drugiej strony na taki obrót sprawy czekała całkiem spora grupa fanów przygód obojga super ludzi. Taka możliwość była tematem dyskusji od lat w komiksowym światku, czego odbiciem jest choćby słynny monolog jednego z bohaterów „Szczurów Supermarketu” Kevina Smitha (prywatnie komiksowego fanboya). Kolejnym przykładem jest istnienie całej strony internetowej poświęconej tylko tej kwestii.

Nowy związek to jedna z kilku zmian w historii Supermana po restarcie całego uniwersum: Superman nie nosi już swoich czerwonych slipów założonych na niebieski kostium, a jego ziemscy rodzice, Marta i Jonathan Kent, nie żyją. Oczywiście zmiana ukochanej Superczłowieka nie oznacza, że ikoniczne wręcz uczucie Kal-Ela aka Clarka Kenta do Lois Lane nie zaistnieje w nowej wersji uniwersum DC. Wręcz przeciwnie. Związek Supermana i Wonder Woman daje interesujące możliwości zbudowania wielkiego uczucia pomiędzy ocalałym mieszkańcem Kryptonu i ziemską kobietą, które za kilka lat może wybuchnąć i wstrząsnąć po raz kolejny uniwersum DC. Szczególnie, że wybór miedzy superbohaterką i zwykłą ziemską kobietą, na rzecz tej drugiej, może w interesujący sposób pogłębić wizerunek Supermana – etatowego zbawcy ludzkości. W ten sposób twórcy tworzą sobie grunt do kolosalnych zwrotów akcji w jego życiu.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę zapowiadanego na 29 września najnowszego numeru „Ligi Sprawiedliwości” z Supermanem i Wonder Woman w miłosnym uścisku:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy