Studenci Cambridge dostali na egzaminie do przeanalizowania wiersz bez słów

13 czerwca 2014

wiersz-bez-slow-egzamin
Studenci Uniwersytetu Cambridge na egzaminie końcowym z angielskiego dostali do przeanalizowania wiersz. Nic nie byłoby w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że utwór nie posiadał słów.

Jak donosi brytyjski „The Independent”, siedzący na sali studenci z niemałym zaskoczeniem przyglądali się kartce, na której umieszczono wiersz pt. „Sonata korektorska” autorstwa południowoafrykańskiego piosenkarza i pisarza André Letoita znanego także pod pseudonimem Koos Kombuis. Niektórzy myśleli zapewne, że otrzymali źle wydrukowany formularz, ponieważ utwór składał się jedynie ze znaków interpunkcyjnych.

Sprawa być może wywołałaby dużo większe oburzenie, na szczęście jednak układający zadania egzaminacyjne dali studentom możliwość wyboru, dzięki czemu mogli oni omówić również inne, bardziej tradycyjne utwory literackie.

To nie pierwszy raz, kiedy Uniwersytet Cambridge pojawia się na łamach prasy za sprawą kontrowersyjnych zadań egzaminacyjnych. W zeszłym roku adepci prawa tej prestiżowej uczelni musieli w teście wskazać, czy uprawianie seksu oralnego i penetrację analną butelką podczas rytuałów inicjacyjnych można uznać za przestępstwo.

Na zdjęciu załączonym do newsa możecie zobaczyć, jak prezentował się wiersz bez słów André Letoita. Czy ktoś z was pokusi się o interpretację? Najciekawszą naszym zdaniem nagrodzimy książką niespodzianką. Czekamy na wasze propozycje w komentarzach poniżej.

Gratulujemy świetnych interpretacji. W sumie powinniśmy nagrodzić wszystkie. Zdecydowaliśmy się tradycyjnie na wewnątrzredakcyjne głosowanie. Punktacja była bardzo wyrównana, dlatego nagrodziliśmy trzy osoby, które uzyskały najlepsze wyniki. Są to kolejno: Joanna Ewa Ży, Liliana Radkiewicz, Magda Lena Lena.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy