Stephen King zapowiada kolejną powieść z Holly Gibney

13 maja 2019


Podczas gdy czytelnicy wyczekują niecierpliwie na nową powieść Stephena Kinga zatytułowaną „Instytut”, która ukaże się we wrześniu, pisarz żyje już przyszłorocznymi planami wydawniczymi. Jak wyjawił podczas spotkania z czytelnikami na festiwalu Wordplay w Minneapolis, w zapowiadanej na 2020 rok książce powróci postać dobrze znana już z kart jego poprzednich dzieł.

W rozmowie, którą prowadził pisarz Benjamin Percy, King zdradził, że jego przyszłoroczna książka nosi tytuł „If It Bleeds” (z ang. „Jeśli krwawi”), a jej główną bohaterką będzie Holly Gibney, neurotyczna i błyskotliwa współpracowniczka detektywa Billa Hodgesa z trylogii „Pan Mercedes”. Pisarz zżył się z tą postacią i często wizualizował sobie jej dalsze losy. Wierni czytelnicy mogli dowiedzieć się, co u niej słychać, dzięki zeszłorocznej powieści „Outsider”. Wszystko wskazuje na to, że King na jednej książce nie zamierzał jednak poprzestać.

Justine Lupe jako Holly Gibney w serialu „Pan Mercedes”.

Powieść „If You Bleed” była powodem, dla którego King nie włączył się w prace nad kontynuacją „Pudełka z guzikami Gwendy”. Richard Chizmar, współautor pierwszej książki o Gwendy, przyznał, że dostał wolną rękę na pisanie sequelu, ponieważ King „dającą się przewidzieć przyszłość” planował „spędzić z Holly Gibney”.

Data premiery „If You Bleed” nie została jeszcze ogłoszona, ale znając cykl wydawniczy Kinga można założyć, że powieść ukaże się w maju 2020 roku.

Na zdjęciu głównym: Stephen King i Benjamin Percy podczas spotkania z czytelnikami na festiwalu Wordplay w Minneapolis.

[am]
fot. Benjamin Percy/Facebook
źródło: Lilja’s Library

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy