Stephen King pisze powieść z synem Owenem. Premiera w 2017 roku

17 czerwca 2016

stephen-owen-king-powiesc
Stephen King pracuje wraz ze swoim młodszym synem Owenem nad pierwszą wspólną powieścią. Premiera książki została zapowiedziana na przyszły rok.

Powieść nosi tytuł „Sleeping Beauties” (z ang. „Śpiące królewny”), a na jej temat wiadomo na razie tylko tyle, że akcja ma się rozgrywać w więzieniu dla kobiet w Zachodniej Wirginii. Pierwszy szkic książki jest już ukończony.

To już kolejny raz, kiedy Stephen King współpracuje pisarsko ze swoimi synami, nigdy jednak dotąd nie czynił tego przy tak dużym projekcie. W 2009 roku w antologii poświęconej Richardowi Mathesonowi ukazało się opowiadanie „Gaz do dechy” napisane wspólnie z Joem Hillem. Trzy lata później panowie popełnili też wspólnie krótki utwór zatytułowany „W wysokiej trawie”.

Gdy kariera Joego jako autora horrorów nabrała rozpędu, Stephen coraz śmielej zaczął angażować do pomocy swego młodszego syna. Owen, który też jest pisarzem i ma na koncie jeden zbiór opowiadań oraz powieść, doradzał już ojcu co do niektórych wątków w „Doktorze Śnie”. Odpowiadał też za drugą redakcję tekstu „Pana Mercedesa”, wraz z żoną doszlifował pierwszy szkic „Znalezione nie kradzione”, miał też wkład w powstanie najnowszej książki, „Koniec warty”. Uważny czytelnik mógł już dostrzec w tym zapowiedź jakiegoś większego projektu.

Sam King nie kryje, że współpraca z synami sprawia mu przyjemność. „Lubię z nimi pracować, bo pasujemy do siebie” ? powiedział pod koniec 2014 roku w wywiadzie dla Goodreads.

Wspólna powieść z Owenem to niejedyny projekt, jaki szykuje na 2017 rok Stephen King. Podczas trasy promującej „Koniec warty” autor wyjawił, że ukończył też pierwszą wersję innej książki, która śmiertelnie go wystraszyła. Zaś w bliżej niesprecyzowanej przyszłości powinna też powstać trzecia część „Talizmanu”.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy