banner ad

Stephen King napisał nowe, ostateczne zakończenie „Bastionu”. Poznamy je w zapowiadanym serialu na podstawie książki

2 sierpnia 2019


Historia opisana w najdłuższej powieści Stephena Kinga jeszcze trochę się wydłuży! Pisarz obwieścił, że napisał nowe, ostateczne zakończenie „Bastionu”, które znajdzie się w ostatnim odcinku zapowiadanego przed stację CBS serialu na podstawie książki.

King już dawno ubolewał w wywiadach, że nie był zadowolony z zakończenia powieści. Kiedy więc Josh Boone (reżyser filmu „Gwiazd naszych wina”) i Benjamin Cavell (scenarzysta i producent wykonawczy seriali „Justified: Bez przebaczenia” i „Homeland”) postanowili zrealizować nową ekranizację „Bastionu”, nawiązali z pisarzem kontakt. Podczas wspólnych dyskusji wyszedł pomysł, aby historia otrzymała dodatkowy akt w zakończeniu. Dlatego napisanie finałowego odcinka serialu powierzono Kingowi.

„Dla fanów powieści, którzy zastanawiali się, co dalej stało się z ocalałymi z zarazy, odcinek ten będzie zawierał historię, która wykracza poza treść książki i odpowiada na te pytania” ? powiedziała Julie McNamara z CBS All Access.

Według doniesień portalu Deadline nowy materiał napisany przez Kinga rozgrywa się zaraz po wydarzeniach z powieści. Nie będzie to jedynie krótki epilog na końcu serialu, ale znaczna część ostatniego odcinka. „Scenariusz do finałowego odcinka jest napisany. Cieszę się, że Josh Boone dał mi szansę zrobienia tego, ponieważ to ostateczne zakończenie siedziało w mojej głowie od 30 lat” ? skomentował King.

„Bastion” to postapokaliptyczny klasyk w dorobku amerykańskiego Mistrza Grozy. King przedstawia przerażającą wizję świata po zagładzie biologicznej. Wszystko zaczyna się niewinnie ? od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem. Nieliczni, którzy przetrwali, zaczynają mieć wizje wskazujące im drogę. Każdy musi dokonać wyboru i podążyć własną ścieżką. Podzielona ludzkość formułuje dwa obozy ? Wolną Strefę w Kolorado i dyktaturę w Las Vegas, rządzoną przez psychopatów i kryminalistów, w których epidemia obudziła to, co najgorsze. Ci, którzy wierzą w miłość i braterstwo, mają niewielkie szanse w starciu z nimi. Tyle że konfrontacja między siłami dobra i zła staje się nieunikniona.

Powieść doczekała się już raz ekranizacji w formie czteroodcinkowego miniserialu telewizyjnego z 1994 roku. Najnowsza produkcja, w zależności od doniesień, ma mieć dziewięć lub dziesięć odcinków, a jej premiera wstępnie zapowiedziana jest na 2020 rok. Czy w późniejszym terminie King włączy nowe zakończenie do książki? Tego nie wiemy. Być może zdecyduje się na coś takiego w bliżej nieokreślonej przyszłości przy okazji którejś z okrągłych rocznic wydania „Bastionu”.

[am]
fot. NowThis News

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy