banner ad

Stephen King dał się oblać zimną wodą w ramach Ice Bucket Challenge

19 sierpnia 2014

Stephen-King-splash
Pisarze dołączają do modnego w ostatnich dniach Ice Bucket Challenge. Stephen King przyjął wyzwanie rzucone mu przez J. J. Abramsa, twórcę serialu „Zagubieni” oraz reżysera zapowiadanego na przyszły rok VII epizodu „Gwiezdnych Wojen”, i pozwolił wylać na siebie kubeł zimnej wody.

Wyzwanie określane jako Ice Bucket Challenge przypomina popularnego splasha. Uczestnicy oblewają się kubłem zimnej wody, po czym nominują kolejne osoby, które mają 24 godziny na wykonanie tego samego zadania. Filmy dokumentujące wyczyny umieszcza się na portalach społecznościowych, gdzie cieszą się sporą oglądalnością. W odróżnieniu od splasha Ice Bucket Challenge przyświeca szczytny cel. Nominowani, którzy chcą wymigać się od wykonania zadania, muszą przekazać 100 dolarów na rzecz kampanii wspierającej ludzi cierpiących na stwardnienie zanikowe boczne. Natomiast odważni, którzy podejmują wyzwanie, wpłacają jedynie 10 dolarów.

Do akcji przyłączyło się wiele gwiazd filmu, muzyki i sportu. J. J. Abrams, który kilka lat temu przymierzał się do ekranizacji „Mrocznej wieży”, wyznaczył do wykonania zadania Stephena Kinga, dzięki czemu Ice Bucket Challenge ma szanse podbić światek literacki. Autor „Lśnienia” nie tylko bowiem dał się namówić na oblanie wodą, ale także wskazał swego następcę ? autora thrillerów sądowniczych, Johna Grishama.

Zobaczcie, jak Stephen King (w gustownych podkolanówkach) podejmuje wyzwanie J. J. Abramsa:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy