banner ad

Starszy syn Stephena Kinga wydaje przerażającą powieść drogi

23 marca 2013


Starszy syn króla amerykańskiego horroru, skrywający się pod pseudonimem Joe Hill, opublikuje 30 kwietnia nową książkę. „NOS4A2” to pierwsza od trzech lat powieść autora „Rogów” i „Pudełka w kształcie serca”.

Wydawca zapowiada „NOS4A2” jako przejmującą opowieść z elementami nadprzyrodzonego suspensu. Fabuła książki koncentruje się na dwóch postaciach. Młodziutka Victoria McQueen posiada niezwykły dar do znajdywania rzeczy, których inni odnaleźć nie mogą: zagubionej bransoletki, brakującej fotografii bądź odpowiedzi na pytanie, na które nie da się odpowiedzieć. Kiedy jeździ swoim rowerem po starym rozklekotanym moście wśród drzew niedaleko domu, może pojawiać się w miejscach, w których musi być, czy to na drugim krańcu Massachusetts, czy na drugim krańcu kraju . Victoria nie mówi nikomu o swych nadzwyczajnych umiejętnościach, ponieważ wie, że nikt by jej nie uwierzył. Poza tym sama ma kłopoty ze zrozumieniem tego.

Charles Talent Manx też posiada swój własny dar. Lubi zabierać dzieci na przejażdżki swoim Rolls-Roycem Wraithem z 1938 roku, który posiada tablice rejestracyjne o numerach NOS4A2. Swoim starym samochodem Charles może wyślizgnąć się z naszego świata i ukrytymi drogami przewieźć swych niewinnych pasażerów do zadziwiającego i przerażającego parku rozrywki o nazwie „Christmasland”. Każda przebyta mila podróży autostradą w głąb pokręconej wyobraźni Charlesa zmienia jego pasażerów w równie przerażających i niepowstrzymanych jak on sam.

I wówczas nadszedł taki dzień, gdy Victoria wyruszyła w poszukiwaniu kłopotów i znalazła swoją drogę nieuchronnie wiodącą do Charlesa. Ale to było całe wieku temu. Teraz jedyne dziecko, któremu udało się uciec przez absolutnym złem wyrządzanym przez Charlesa jest dorosłe i desperacko próbuje o tym wszystkim zapomnieć. Ale Charles Manx nie przestał myśleć o wyjątkowej Victorii McQueen. Ponownie wyruszył w drodze i nie odpuści, dopóki się nie zemści. Wyruszył po coś wyjątkowego, coś, czego Vic nigdy nie zastąpi, jej jedynego syna.

W walce na śmierć i życie ? Jej magia przeciwko Jego magii – Victoria zamierza zniszczyć Charlesa raz na zawsze albo zginąć, próbując.

Hill zapowiada „NOS4A2” jako „przerażającą opowieść drogi”. Tytułowa rejestracja to oczywiście gra słów ? czytana po angielsku może oznaczać „Nosferatu”. Zgodnie z zapowiedzią autora książka będzie „częściowo o ludziach, posiadających nadnaturalne moce, które czerpią ze swoich pojazdów”. Właściciel samochodu ma 140 lat i jest bardzo złym człowiekiem, zabierającym dzieci do „Christmaslandu”. „Jeśli Disneyland jest najszczęśliwszym miejscem na ziemi, Christmasland jest najbardziej nieszczęśliwym miejscem NIE na ziemi” – wyjaśnia pisarz w jednym z wywiadów.

Najwidoczniej Hill idzie w ślady swojego ojca nie tylko, jeśli chodzi o gatunek uprawianej literatury i odniesienia do motoryzacji, ale również objętość swoich książek, gdyż „NOS4A2” to 700-stronicowa powieść. „Jest dwa razy grubsza od moich wcześniejszych powieści i ma wiele zawiłych wątków pobocznych oraz wiele trzymających w napięciu momentów”. Data polskiej premiery „NOS4A2” nie jest jeszcze znana.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy