banner ad

Sprzedano furtkę z posiadłości Hemingwaya

13 lutego 2013


Furtka z kutego żelaza wisząca dotąd w bocznym wejściu do posiadłości Ernesta Hemingwaya na Key West na Florydzie została sprzedana. Pieniądze z transakcji przeznaczone zostały na cele charytatywne.

Autentyczna furtka, którą pisarz otwierał i zamykał przez lata, kiedy mieszkał na wyspie, musiała zostać zdemontowana i zastąpiona nową, aby uniemożliwić kotom mieszkającym na terenie posiadłości włóczenie się po pobliskich ulicach.

Hemingway kazał zainstalować furtkę w 1935 roku, kiedy to poprosił swojego dobrego przyjaciela i złotą rączkę Tobyego Burce’a o wzniesienie ceglanego muru wokół domu, w którym mieszkał wraz ze swoimi synami i żoną Pauline. I chociaż w grudniu 1939 roku opuścił Key West, dom pozostał jego własnością aż do śmierci w 1961 roku. Od 1964 roku w miejscu tym funkcjonuje muzeum upamiętniające pisarza.

Zdemontowana furtka została podarowana organizacji charytatywnej obsługującej miejscowy telefon zaufania. Wartość transakcji nie jest znana. Furtkę wystawiono na aukcji na eBay-u, w ciągu kilku dni licytacja osiągnęła pułap 6 100 dolarów, jednak właściwa sprzedaż odbyło się poza serwisem.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy