Sparkup ? nowe urządzenie nagra i przeczyta dziecku książkę za ciebie

3 września 2014

sparkup-czyta-1
Izraelska firma Sparkup wprowadziła na rynek nowe urządzenie o tej samej nazwie, które pomaga rodzicom wywiązać się z konieczności regularnego czytania dzieciom nawet wtedy, kiedy nie mają na to zbyt wiele czasu.

Sparkup to pomysłowy rejestrator dźwięku. Przymocowujemy go do okładki książki obrazkowej dla dzieci i nagrywamy samych siebie czytających na głos tekst. Urządzenie ma wbudowany niewielki aparat, który wychwytuje, kiedy przerzucamy strony, i odpowiednio dzieli naszego audiobooka na fragmenty. Sparkup posiada dysk o pojemności 256 mb pamięci, co pozwala na nagranie około 50 lub 60 średniej długości książeczek obrazkowych. Jest to ilość wystarczająca, biorąc pod uwagę, że dzieci mają zwykle kilkanaście ulubionych tytułów, które uwielbiają czytać na okrągło.

Jeśli nasze dziecko będzie chciało, żeby ktoś poczytał mu książkę, a my nie będziemy mieli na to czasu albo chcemy uniknąć kontaktu po raz dwudziesty z tą samą lekturą, dajemy mu do ręki Sparkup. W momencie, gdy maluch przyczepi urządzenie do książki, aparat rozpozna jej tytuł po okładce. Kiedy otworzy książkę, Sparkup uruchomi nagranego przez nas audiobooka. Czujnik wychwytujący przerzucanie stron sprawi, że dziecko będzie słuchało tekstu, który znajduje się na otwartej właśnie stronie. Funkcja sprawdza się również wtedy, gdy malec będzie chciał pominąć kilka kartek albo wrócić do ulubionego fragmentu.

sparkup-czyta-2

Sparkup jest bardzo łatwy w obsłudze. Posiada tylko trzy przyciski: jeden duży środkowy, który świeci się, gdy urządzenie pracuje, a także przycisk nagrywania i głośności. Niewątpliwie zaletą jest też wbudowany moduł Bluetooth lub Wi-Fi, który pozwala połączyć się z komputerem i przesłać nagranego audiobooka za pomocą maila. Funkcja ta z pewnością przyda się wszystkim tym, którzy mają krewnych (np. dziadków dziecka) mieszkających daleko.

Firma produkująca Sparkup zastrzega, że kosztujące 60 dolarów urządzenie nie zastąpi czytania dziecku osobiście, może jednak pomóc w częstszym kontakcie z literaturą już od najmłodszych lat.

[am]
fot. Sparkup Ltd.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy