Spadkobiercy Agathy Christie podjęli współpracę z projektantką mody Karen Mabon. Do sprzedaży trafiła luksusowa jedwabna piżama i apaszki z wzorami nawiązującymi do twórczości pisarki

14 stycznia 2021

Agatha Christie wkracza do świata mody. Spadkobiercy pisarki nawiązali współpracę z projektantką Karen Mabon, która przygotowała limitowaną serię luksusowych piżam i apaszek ozdobionych wzorami nawiązującymi do książek brytyjskiej królowej kryminału.

Karen Mabon jest szkocką projektantką i ilustratorką mieszkającą w Londynie. Zajmuje się tworzeniem luksusowych akcesoriów. Zazwyczaj są to apaszki, piżamy, koce i poduszki. Spadkobiercy Agathy Christie przyznają, że uwielbiają prace Karen, dlatego złożyli jej propozycję wypuszczenia limitowanej kolekcji opartej na motywach nawiązujących do twórczości pisarki.

„Oczywiście, że powiedziałam 'tak’. Bo to Agatha Christie, jest ikoną, w jej dziełach uwielbiam wszystko, jej historie, jej przedziwną wyobraźnię” – mówi Karen Mabon.

Projektantka została zaproszona na plan filmu „Śmierć na Nilu”, gdzie miała okazję obejrzeć scenografię i wiele przedmiotów nawiązujących do epoki, w której rozgrywała się akcja. Karen stworzyła dwa wzory. Jeden o nazwie „Queen of Crime” (z ang. „Królowa kryminału”) bazuje na okładkach książek Christie. Na drugim, „Murder Mystery” (z ang. „Powieść kryminalna” albo „Tajemnica morderstwa”), znajdują się obiekty obecne w dziełach pisarki, w tym najdziwniejsze rodzaje broni, które mogły posłużyć do dokonania zbrodni.

Motyw „Queen of Crime” wykorzystano na luksusowej jedwabnej piżamie. Obydwa wzory dostępne są również na apaszkach. Określenie „luksusowe” nie zostało w tym przypadku użyte na wyrost. Wyprodukowane we Włoszech piżamy kosztują 295 funtów (ok. 1500 złotych), natomiast apaszki – po 100 funtów (ok. 500 złotych).

Piżamy będą dostępne w sklepie The Pantry w domu towarowym Liberty London w Londynie oraz w sieci sklepów Neiman Marcus w Stanach Zjednoczonych. Całą kolekcję klienci z innych krajów mogą kupić w sklepie internetowym projektantki. Warto się pośpieszyć. Jeden wzór apaszek jest już niedostępny.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy