Śmiertelne pogróżki fanek pod adresem Charlaine Harris

13 maja 2013

fani grożą śmiercią Charlaine Harris
Groźby śmierci, samobójcze deklaracje ? fanpage Charlaine Harris na Facebooku zalewany jest negatywnymi komentarzami fanek, którym nie spodobało się zakończenie, jakie pisarka wymyśliła dla publikowanej od 12 lat serii książek o przygodach Sookie Stackhouse, kelnerki z telepatycznymi zdolnościami oraz jej nadnaturalnych kochanków.

Trzynasta i ostatnia powieść cyklu, na podstawie której realizowany jest serial telewizyjny „Czysta krew”, nosi tytuł „Dead ever after” i ukazała się w zeszłym tygodniu. Dowiadujemy się z niej, jaką decyzję podjęła Sookie odnośnie konkurujących o jej względy wampirów Billa i Erica oraz zmiennokształtnego Sama. Przed premierą jedna z niemieckich fanek serii umieściła w sieci szczegóły zakończenia powieści, napędzając tym samym fale rozgoryczenia.

Harris zaczęła otrzymywać mejle i komentarze, w których kobiety (bo to głównie one czytają książki o Sookie Stackhouse) groziły samobójstwem bądź też śmiercią samej autorce, jeśli powieść nie skończy się po ich myśli. Na Amazonie „Dead ever after” otrzymała 533 jednogwiazdkowe opinie przy zaledwie 232 pięciogwiazdkowych. „Napisałam najlepszą książkę, jaką mogłam i jestem pewna, że pozostałam wierna bohaterom, których opisywałam przez tyle lat. To rozczarowujące, że ludzie atakują moją osobę w tak personalny sposób” – wyznała autorka na swoim fanpage’u na Facebooku. Jak donosi „The Guardian”, Harris przypuszczała, że mogą pojawić się negatywne reakcje, dlatego nie chciała jechać w trasę promującą książkę, aby nie stawać przez koniecznością spotkania się twarzą w twarz z podobnymi skrajnościami.

Pisarka przyznała na swoim blogu, że w ostatnich dwóch tygodniach „widziała mnóstwo ohydztwa”, ale – co pocieszające – także „jeszcze więcej życzliwości”. „Widziałam wiele irracjonalności i dużo więcej sensu. Trochę złośliwej nienawiści i dużo więcej miłości. Trzymam się miłości.” Harris może spać spokojnie i nie przejmować się rozgoryczonymi fankami – powieść zajmuje pierwsze miejsca na liście bestsellerów Amazona w podkategorii „Fantastyka” (zarówno jeśli chodzi o ebooki jak i tradycyjne wydania).

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy