„Sleeping Beauties” – wiemy, o czym będzie wspólna powieść Stephena i Owena Kingów!

7 marca 2017


O wspólnej książce Stephena i Owena Kingów mówi się od jakiegoś czasu. Teraz wreszcie dowiedzieliśmy się, o czym opowiadać będzie historia, której premierę zapowiedziano na jesień 2017 roku.

Powieść nosi tytuł „Sleeping Beauties” nawiązujący do „Śpiącej królewny” (w oryg. „Sleeping beauty”) i odpowiada na pytanie, co by się stało, gdyby na świecie zabrakło kobiet. W niedalekiej przyszłości, tak bliskiej i realnej, że mogłaby być teraźniejszością, coś dziwnego dzieje się z kobietami zapadającymi w sen ? ich ciała pokrywa cienka, przypominająca kokon gaza. Jeśli się przebudzą albo ich kokon zostanie naruszony, stają się dzikie i agresywne, natomiast jeśli będą spały, wówczas przenoszą się do zupełnie innego miejsca.

Mężczyźni zostają sami, zdani na swoje pierwotne instynkty. Jest jednak pewna kobieta, tajemnicza Evie, która okazuje się być odporna na błogosławieństwo lub przekleństwo dziwnej choroby snu. Czy Evie jest medyczną anomalią? A może demonem, którego trzeba zgładzić? Akcję powieści ulokowano w małym miasteczku w Appalachach, gdzie głównym miejscem zatrudnienia jest więzienie dla kobiet.

Światowa premiera „Sleeping Beauties” zapowiedziana jest na 26 września 2017 roku. Książka w oryginalnym wydaniu liczyć będzie 720 stron. O tytule bardzo entuzjastycznie wypowiada się brytyjska redaktorka Kinga, Phillipa Pride, która mówi: „Jesteśmy podekscytowani tym, że tych dwóch nieprawdopodobnie utalentowanych pisarzy ? ojciec i syn ? postanowili napisać razem tak ekscytującą, mocną i oryginalną historię, przepełnioną piękną symboliką i frapującymi bohaterami”.

Przypominamy, że na kilka miesięcy przed „Sleeping Beauties”, King senior opublikuje inną książkę napisaną w duecie. Chodzi o obszerną nowelę „Gwendy?s Button Box” powstałą we współpracy z Richardem Chizmarem (premiera zapowiedziana na maj).

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy