Skonstruowali motocykl w hołdzie Hunterowi S. Thompsonowi

31 lipca 2016

motor-dla-thompsona-01
Konstruktorzy z warsztatu Death Machines of London specjalizującego się w budowaniu motocykli na zamówienie zaprojektowali nowy jednoślad w hołdzie pisarzowi i dziennikarzowi gonzo, Hunterowi S. Thompsonowi.

Legendarny amerykański prozaik i dziennikarz w równym stopniu, co pisanie, uwielbiał też broń, narkotyki, alkohol i motocykle. Ta ostatnia jego pasja stała się inspiracją dla Jamesa Hiltona i jego londyńskiej ekipy do skonstruowania motoru, który odzwierciedlałby życiową filozofię Thompsona i jego nieufny stosunek wobec organów ścigania.

motor-dla-thompsona-02

„Up Yours Copper” powstał na bazie motocykla Triumph Thruxton 900 z 2007 roku, został jednak gruntownie przebudowany. Na szczególną uwagę zasługuje oryginalny układ wydechowy. Nie bez powodu nie możecie znaleźć na załączonych zdjęciach rury wydechowej, ponieważ spaliny wydostają się z układu przez? środek tylnej lampy. Aby takie rozwiązanie mogło funkcjonować, zainstalowano rury z wkładem ceramicznym oraz tłumik z włókna węglowego. Z kolei końcówka posiada specjalną osłonę termiczną.

motor-dla-thompsona-03

Pojazd posiada oryginalny iskrownik pochodzący z myśliwca Supermarine Spitfire Mk I z 1940 roku. Arcydziełem jest wykonany z mosiądzu prędkościomierz oraz siedzenie, ręcznie rzeźbione z drewna orzecha amerykańskiego. Ukoronowaniem wszystkiego jest zbiornik paliwa. Odpiąwszy pas z ręcznie szytej i garbowanej skóry, naszym oczom ukazuje się wlew paliwa. Na mosiężnej tabliczce wokół wlewu wygrawerowano słowa Huntera S. Thompsona: „Szybciej, szybciej, aż dreszcz prędkości pokona strach przed śmiercią!”

motor-dla-thompsona-04

Jak przyznają konstruktorzy, zbudowanie tego „skurczybyka” nie było łatwym zadaniem. Podczas prac spadł zbiornik paliwowy, pękło wiertło, zepsuła się tokarka i polała się krew. Takie okupienie wysiłków z pewnością godne jest maszyny dla Huntera S. Thompsona.

motor-dla-thompsona-05

motor-dla-thompsona-06a

motor-dla-thompsona-06b

motor-dla-thompsona-06c

motor-dla-thompsona-07

motor-dla-thompsona-08

motor-dla-thompsona-09

motor-dla-thompsona-10

[am]
fot. Death Machines of London
źródło: Paultan

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy