Rozdano Bestsellery Empiku 2015! W tegorocznej edycji wygrały same autorki

17 lutego 2016

Bestsellery-Empiku-2015-01
Wczoraj po raz 17. wręczono Bestsellery Empiku. W kategoriach książkowych królowały kobiety. Katarzyna Bonda, Paula Hawkins, Gayle Forman, Red Lipstick Monster i Nela Mała Reporterka to zwyciężczynie tegorocznej edycji konkursu. Ranking najlepszych książek ubiegłego roku przygotowano na podstawie wyborów kilkudziesięciu milionów osób.

Najchętniej czytaną polską autorką została w tym roku Katarzyna Bonda. Zwycięstwo przyniósł jej „Okularnik”, kolejna po „Pochłaniaczu” część tetralogii kryminalnej „Cztery żywioły”. W kategorii literatura obca zwyciężyła autorka rekomendowana przez samego Stephena Kinga ? Paula Hawkins. Jej pierwsza książka publikowana pod własnym nazwiskiem ? „Dziewczyna z pociągu” wygrała m.in. z głośną „Uległością” Michela Houellebecqa czy bestsellerem Camilli Lackberg ? „Pogromca Lwów”.

Gayle Forman już drugi rok z rzędu zwyciężyła w kategorii literatura dla młodzieży. „Wróć, jeśli pamiętasz” to kolejna część świetnie przyjętej powieści „Zostań, jeśli kochasz”. „Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwania przygód” to laureat kategorii literatura dla dzieci. W wieku czterech lat Nela postanowiła, że chce podróżować i nagrywać filmy. Dziś, ośmioletnia dziewczynka, ma na swoim koncie podróże przez Azję, Afrykę i Amerykę Południową, kilka książek oraz kilkadziesiąt reportaży i autorskich programów.

Bestsellery-Empiku-2015-02

Ostatnia kategoria poświęcona była literaturze poradnikowej. Red Lipstick Monster ? na co dzień Ewa Grzelakowska-Kostoglu – to autorka najpopularniejszego w Polsce kanału kosmetycznego. Jej filmiki instruktażowe biją na YouTube rekordy popularności. W tym roku wydała swoją pierwszą książkę ? „Red Lipstick Monster. Tajniki Makijażu”.

Z innych okołoksiążkowych laureatów warto również zwrócić uwagę na sukces gry „Wiedźmin 3: Dziki gon” w kategoriach „Gra” i „Wydarzenie roku”. Z kolei ekranizacja „Hobbit: Bitwa pięciu armii” zdobyła statuetkę jako „Film zagraniczny”.

Bestsellery Empiku to nagrody dla najpopularniejszych książek, filmów, płyt, gier oraz czasopism minionego roku. Ranking najlepszych tytułów przygotowywany jest na podstawie wyborów kilkudziesięciu milionów osób, które dokonują zakupów w salonach Empik w całym kraju oraz sklepie internetowym Empik.com ? każdy zakup to jeden głos w tym największym plebiscycie kulturalnym w Polsce. Podczas tegorocznej edycji konkursu nagrody zostały przyznane w 13 kategoriach: 5 książkowych, 3 filmowych, 2 muzycznych, multimedialnej oraz 2 prasowych. Odrębną kategorią jest Wydarzenie Roku.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć z gali Bestsellerów Empiku:

Bestsellery-Empiku-2015-03

Bestsellery-Empiku-2015-04

Bestsellery-Empiku-2015-05

Bestsellery-Empiku-2015-06

Bestsellery-Empiku-2015-07

Bestsellery-Empiku-2015-08

Bestsellery-Empiku-2015-09

fot. Empik

Tematy: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy