banner ad

Rowling ujawniła, o czym będzie trzeci kryminał z Cormoranem Strikiem

12 czerwca 2015

3-tom-cormoran-strike
J.K. Rowling ogłosiła, że trzecia powieść z Cormoranem Strikiem, którą napisała pod pseudonimem Robert Galbraith, ukaże się 20 października. Przy okazji pisarka wyjawiła tytuł książki, „Career of Evil” (z ang. „Losy zła”), jej okładkę oraz szczegóły związane z fabułą.

Kiedy Robin Ellacott otrzymuje tajemniczą paczkę, z przerażeniem odkrywa, że w środku znajduje się odcięta kobieca noga. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, jest nieco mniej zaskoczony, ale nie mniej zaniepokojony. Uważa, że istnieją cztery osoby z jego przeszłości, który mogą być za to odpowiedzialne, a jedna z nich, jak wie, jest zdolna do wyjątkowej brutalności.

Im bardziej policja koncentruje się na jednym podejrzanym, tym Strike coraz bardziej jest przekonany, że to nie on jest sprawcą, postanawia więc wspólnie z Robin wziąć sprawy w swoje ręce i przyjrzeć się uważniej pozostałym trzem mężczyznom. Ale im bardziej przerażające wydarzenia mają miejsce, tym szybciej czas dla dwóch z nich ucieka.

„Career of Emil”, trzeci tom popularnej serii o prywatnym detektywie Cormoranie Strike?u i jego asystentce Robin Ellacott, to zgodnie z zapowiedzią wydawcy zmyślnie skonstruowany kryminał pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji. Książka Rowling ma być również poruszającą opowieścią o dwójce bohaterów znanych czytelnikom z „Wołania kukułki” i „Jedwabnika”, którzy znaleźli się na rozdrożu w życiu osobistym i zawodowym. Książka, podobnie jak dwie poprzednie części, ukaże się w Polsce nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy