banner ad

Rosyjski miliarder kupił żółty rękopis „Śniadania u Tiffany?ego”

29 kwietnia 2013

rosyjski miliarder Śniadanie u Tiffany'ego
Słynny żółty rękopis „Śniadania u Tiffany?ego”, na którym Capote naniósł ostatnie poprawki, przemianowując m.in. główną bohaterkę z Connie Gustafson na Holly Golightly, trafił w ręce Igora Sosina. Rosyjski miliarder zapłacił za ów literacki skarb kwotę 306 667 dolarów i 20 centów.

86-stronicowy rękopis to trzecia wersja słynnej powieści, przepisana maszynowo na żółtym papierze pomiędzy lipcem i sierpniem 1958 roku, tuż przed złożeniem tekstu w wydawnictwie (więcej o rękopisie pisaliśmy tutaj).

Jak poinformowali prasę przedstawiciele domu aukcyjnego RR Auction, osobą, która zaoferowała najwyższą kwotę podczas licytacji, jaka odbyła się 18 kwietnia w New Hampshire, a co za tym idzie – nabywcą rękopisu ? jest rosyjski miliarder Igor Sosin.

47-letni Sosin jest współzałożycielem firmy, która posiada w Rosji sieć sklepów z asortymentem dla domów, w tym 49-procentowy pakiet udziałów w marketach OBI zlokalizowanych w regionie moskiewskim.

Według „Huffington Post” oligarcha zapowiada, że rękopis klasycznej powieści Trumana Capote?a trafi na wystawy w Moskwie i Monako.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy