banner ad

Robert Silverberg doznał zawału serca

4 listopada 2013

Silverberg dostał zawau serca
Klasyk amerykańskiej literatury science fiction, Robert Silverberg, doznał w miniony wtorek zawału serca podczas wizyty w Londynie, gdzie miał wziąć udział w Światowym Konwencie Fantastyki.

78-letniego pisarza przewieziono do szpitala, gdzie wszczepiono mu stent. „Miałem paskudne zdarzenie, ale zostałem należycie zreperowany i czuję się teraz dobrze” ? przekazał Silverberg w oświadczeniu. Autor „Człowieka w labiryncie” został następnego dnia wypuszczony ze szpitala, nie mógł jednak wziąć udziału w konwencie, gdyż do czasu powrotu do domu w Kalifornii musiał odpoczywać w hotelu.

Silverberg to jeden z najbardziej uznanych amerykańskich pisarzy science fiction. A na dodatek jeden z najpłodniejszych. W ciągu niemal 60-letniej kariery napisał ponad sto powieści sf, około dwustu erotyków pod pseudonimem Don Elliott, kilkadziesiąt pozycji z gatunku literatury faktu i powieści przygodowych, redagował lub współredagował ponad siedemset antologii. Miejmy nadzieję, że kłopoty zdrowotnie nie utrudnią mu utrzymania dotychczasowego zawrotnego tempa pracy.

fot. AmazingStories

Tematy: , ,

Kategoria: newsy