Reżyser John Carpenter zapowiada komiksowy miesięcznik science fiction, który będzie sygnowany jego nazwiskiem

7 marca 2017


John Carpenter, amerykański reżyser i scenarzysta specjalizujący się w historiach spod znaku grozy, niesamowitości i science fiction, zapowiedział powstanie komiksowej serii sygnowanej własnym nazwiskiem. „John Carpenter?s Tales of Science Fiction” ma być miesięcznikiem poświęconym opowieściom z gatunku science fiction.

Reżyser takich filmów, jak „Halloween”, „Coś” czy „W paszczy szaleństwa”, ogłosił, że wspólnie ze swoją żoną, Sandy King, już wkrótce wprowadzi na rynek nową antologię komiksową. Carpenter ma nadzorować prace nad powstaniem tytułu, pełniąc rolę przypominającą redaktora prowadzącego. Komiksy ukazywać się będą w formie miesięcznika zbierającego kilka historii. Premiera pierwszego numeru planowana jest na lipiec tego roku. Trzy zawarte w nim komiksy stworzą James Ninness i Andres Esparza, Mike Sizemore i Dave Kennedy oraz Louise Simonson i Guy Dorian.

Projekt ten nie jest pierwszym romansem Carpentera z komiksowym medium. Jeszcze w 2013 roku, także przy udziale żony oraz aktora Thomasa Iana Griffitha, współtworzył 14-zeszytową serię grozy „John Carpenter?s Asylum”. Wspomagali ich weterani komiksowej branży ? scenarzysta Bruce Jones i rysownik Jason Craig. „Wiele się uczę. Niektóre rozwiązania są zbliżone do scenopisarstwa filmowego, ale inne nie ? niektóre są dla mnie dużą nowością. Jednak kontroluję to od pierwszej do ostatniej strony” – wspominał tamtą przygodę Carpenter. Kto wie, może w przyszłości reżyser będzie chciał samodzielnie opowiedzieć jakąś historię za pośrednictwem komiksowego medium? Z pewnością będziemy o tym informować!

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe plansze z pierwszego numeru „John Carpenter?s Tales of Science Fiction”:

[mw,am]
fot. Nathan Hartley Maas

Tematy: ,

Kategoria: newsy