Razem z radiową Czwórką stwórz „Chmurę Tuwima”

17 października 2013

TuwiMiasto - chmura
Radiowa Czwórka zachęca do udziału w wyjątkowej akcji pod hasłem „Chmura Tuwima”. Jutro, punktualnie o godz. 12.00, wystarczy włączyć radioodbiornik, ustawić częstotliwość Programu 4 i skierować głośniki w stronę okna. Odbiorniki słuchaczy (każdego typu: tradycyjne, ale również telefony czy tablety) zamienią się w jedno wielkie radio, które stworzy nad Polską „chmurę eteru” wypełnioną twórczością Juliana Tuwima.

„Chmura Tuwima” jest finałem akcji „TuwiMiasto”, którą radiowa Czwórka przygotowała z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima. Już 18 października o godz. 12.00 na antenie Programu 4 Polskiego Radia zabrzmi utwór promujący „TuwiMiasto” ? „Nie ma kraju”, napisany specjalnie do tekstu Tuwima przez Rafała Malickiego i Kasię Dereń. Dodatkowo Arkadiusz Jakubik przeczyta na żywo kilka znakomitych tekstów łódzkiego poety. Radiowa Czwórka zaprasza słuchaczy do udziału w akcji poprzez wystawienie radioodbiornika na parapet i włączenie Programu 4, tak aby twórczość Tuwima popłynęła na czwórkowych falach i dotarła do wszystkich mieszkańców kraju.

Tego samego dnia odbędzie się premiera unikatowego płytowo-książkowego wydawnictwa radiowej Czwórki pt. „TuwiMiasto”. Sięgając do publikacji, słuchacze odkryją na nowo utwory Juliana Tuwima w zaskakujących i nowoczesnych interpretacjach młodych artystów. Dzięki wydawnictwu będzie można m.in. obejrzeć „Mieszkańców” wyczarowanych kreską Przemysława „Trusta” Truścińskiego, przeczytać kilka najciekawszych dzieł pisarza i poznać Tuwimowską Łódź. Do książki dołączona została płyta, na której znajdzie się piosenka „Nie ma kraju”, archiwalna wypowiedź Juliana Tuwima, nagrana w 1943 roku w Nowym Jorku, oraz wybrane wiersze czytane przez aktora Arkadiusza Jakubika.

Wydawnictwo „TuwiMiasto” już od 18 października będzie można zdobyć na antenie Czwórki, a także otrzymać w prezencie, kupując dowolną książkę w salonach Empik w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Egzemplarze możecie wygrać również w konkursie, który organizowany jest na naszej stronie.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy, radio