Publikował erotyczne e-booki na Amazonie, podając się za Jacka Higginsa

3 marca 2014

Higgins i erotyka
Nieznany z nazwiska autor zamieszczał na platformie samopublikującej Amazona erotyczne e-booki, które podpisywał jako Jack Higgins. Pseudonimu tego od lat używa angielski pisarz, autor takich znanych powieści sensacyjnych, jak „Orzeł wylądował” czy „Modlitwa za konających”.

Jak donosi „The Guardian”, wielbiciele Jacka Higginsa musieli być zaskoczeni, kiedy w ofercie brytyjskiego i amerykańskiego Amazona, a także na iTunes i kilku innych platformach, zamiast nowego thrillera pisarza znaleźli serię erotycznych e-booków o pobudzających wyobraźnię tytułach „Mała przyjacielska orgia”, „Była żona jego najlepszego przyjaciela” czy „Namiętność trzech tajnych agentów”. Można by pomyśleć, że to jedynie zbieżność nazwisk, ale przy jednej z książek znajdowała się nawet biografia pisarza, w której opisano jego dotychczasową karierę literacką.

Niektórzy czytelnicy, którzy nieświadomie zakupili e-książki, poczuli się wyraźnie rozczarowani. Pojawiły się opinie, że to „strata czasu”, a Higgins zszedł poniżej swojego poziomu, pisząc płytkie i irytujące historie. Poproszony o komentarz Amazon nie wydał żadnego oświadczenia, czym prędzej jednak usunął książki z oferty, aby uniemożliwić oszustowi dalsze zarabianie na mniej spostrzegawczych czytelnikach.

To nie pierwszy przypadek, kiedy anonimowi samopublikujący autorzy podszywają się pod uznane gwiazdy współczesnej literatury. Niecałe dwa lata temu pisaliśmy o pladze pisarzy, którzy dodawali inicjał przed nazwiskiem (np. James A. Patterson zamiast James Patterson), żeby tylko zwrócić uwagę czytelników na swoją książkę. „Erotyczny Jack Haggins” posunął się jeszcze dalej, nie próbując nawet udawać, że jest kimś innym.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy