banner ad

„Przebudzenie” Stephena Kinga i rzeczywistość rozszerzona

13 listopada 2014

przebudzenie_rozszerzona_rzeczywistosc
Dzięki specjalnej aplikacji na smartfony czytelnicy mają możliwość wniknąć głębiej w klimat nowej, bardzo dobrej powieści Stephena Kinga „Przebudzenie”.

Z okazji polskiej premiery najnowszej powieści Stephena Kinga wydawca, Prószyński i S-ka, przygotował szereg niespodzianek dla czytelników i wiernych fanów mistrza horroru. Jedną z nich jest tzw. rzeczywistość rozszerzona. Jak to działa? Wystarczy ze sklepu z aplikacjami pobrać na telefon lub smartfon bezpłatną aplikację Actable, uruchomić ją i skierować urządzenie na okładkę książki „Przebudzenie”. Aplikacja sprawi, że okładka ożyje, a interaktywny materiał przeniesie czytelnika wprost do świata stworzonego przez Stephena Kinga!

Aplikacja Actable zadziała również po zeskanowaniu okładki specjalnego kalendarza na 2015 rok, który można otrzymać, kupując książkę na stronie wydawcy. Kalendarz zawiera unikalne ilustracje do książki „Przebudzenie”, ich autorem jest Dariusz Kocurek. Wybrane ilustracje, w formie tapety na pulpit, można pobrać ze strony www.proszynski.pl.

Jak mówi sam Stephen King, „Przebudzenie” to kwintesencja horroru. Bohaterem jego nowej powieści jest Jamie, który od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce ? uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany ? Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo „przebudzenie” ma wiele znaczeń?

Polskie wydanie „Przebudzenia” trafiło do księgarń 13 listopada, zaledwie dwa dni po światowej premierze książki.

Na grafice dołączonej do newsa: jedna z tapet na pulpit do „Przebudzenia” autorstwa Dariusza Kocurka.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy