Prószyński uruchamia usługę Druk na Żądanie

23 listopada 2013

Prószynski - druk na żądanie
Wydawnictwo Prószyński i S-ka uruchomiło nową usługę Druk na Żądanie, w ramach której możliwe jest zamawianie książek niedostępnych już w regularnej sprzedaży. To pierwsza tego typu inicjatywa wprowadzona na polskim rynku przez dużego wydawcę beletrystyki.

Szukasz książki, której nakład jest wyczerpany? Bez skutku odwiedzasz księgarnie tradycyjne i internetowe? Ceny na Allegro tego typu pozycji przyprawiają cię o zawrót głowy? Usługa druku na żądanie ma szanse rozwiązać twój problem. Z uwagi na to, że obecnie niewielkie drukarki wielkości biurka mogą zwyczaj wydrukować książkę w ciągu kilku minut, wydawnictwa nieposiadające książki na stanie niemal natychmiast mogą zlecić wykonanie pełnowartościowego egzemplarza z kolorową okładką na zlecenie klienta. W Stanach Zjednoczonych podobne rozwiązanie stosuje już m.in. Amazon i HarperCollins. W Polsce Prószyński i S-ka jest pierwszym dużym wydawnictwem publikującym prozę, które odważyło się na podobny krok.

Od 21 listopada w ramach oferty księgarni internetowej wydawnictwa pojawiła się zakładka oferująca nową usługę. Wśród książek, które już teraz można zamówić , znalazły się takie tytuły jak: „Miasto niepokoju” Dennisa Lehane?a, „Niezwykłe przygody Roberta Robura” Mirosława Nahacza, „Poniedziałek zaczyna się w sobotę” braci Strugackich czy „Polska Piastów” Pawła Jasienicy. Oferta obejmuje zarówno literaturę piękną, jak i popularnonaukową, i będzie poszerzana z miesiąca na miesiąc, jednak nie należy się spodziewać, żeby w najbliższym czasie miały powrócić w ten sposób na rynek najbardziej wyczekiwane tytuły wydawnicze, których nakład się skończył. Można przypuszczać, że wydawnictwo w pierwszej kolejności skoncentruje się na tych książkach, do których prawa autorskie wciąż nie wygasły, a druk wznowienia w większym nakładzie jest nieopłacalny.

fot. Wikimedia Commons

Tematy: , ,

Kategoria: newsy