banner ad

Premiera miniserialu „Dobry omen” za nami. Neil Gaiman obwieścił, że wraca do pisania powieści

18 czerwca 2019


Wypuszczony pod koniec maja miniserial „Dobry omen” na podstawie powieści Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta zbiera bardzo dobre recenzje. Nic nie wiadomo na razie o tym, czy Amazon Prime zechce rozwinąć fabułę i nakręcić drugi sezon. Gaiman zastrzegł jednak, że nawet jeśli tak się stanie, on na pewno nie powróci jako scenarzysta i showrunner, ponieważ chce skupić się na rodzinie i pisaniu powieści.

„Jak dotąd, 'Dobry 'omen’ zajął mi cztery lata, albo pięć, licząc od momentu obietnicy złożonej Terry’emu. W ciągu tych pięciu lat nie napisałem powieści. Nadszedł czas, aby wrócić i być powieściopisarzem” – oświadczył Gaiman.

Autor „Amerykańskich bogów” i „Koraliny” powiedział również, że chce spędzić więcej czasu ze swoją żoną, piosenkarką i autorką tekstów Amandą Palmer. „Mam żonę, która od kilku lat nie widziała mnie wystarczająco często i nie może się doczekać, kiedy będę w domu” – dodał.

Chociaż Gaiman ma podpisaną długoterminową umowę z Amazonem, wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zajmie się tym, z czego jest najbardziej znany – pisaniem kolejnej powieści. Autor nie podał więcej szczegółów na temat książki, którą zamierza zająć się w najbliższym czasie. Można podejrzewać, że będzie to kontynuacja „Nigdziebądź”, którą w 2017 roku miał już w jednej trzeciej napisaną. Myśli też jednak nad napisaniem dwóch książek dla dzieci oraz kontynuacji „Amerykańskich bogów”.

[am]
fot. MasterClass
źródło: Express

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy