Prawnuczka Hemingwaya woli czytać Fitzgeralda

25 lutego 2013


Prawnuczka autora „Pożegnania z bronią”, Dree Hemingway, przyznała w jednym z wywiadów, że nie sięga po prozę swojego słynnego pradziadka. Zamiast tego woli sobie poczytać „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda.

„Ciężko mi znaleźć coś, czego czytanie sprawiałoby mi przyjemność, ale każdego lata czytam 'Wielkiego Gatsby’ego'” – przyznała w zeszłym tygodniu w rozmowie z ?The Telegraph?. „Pewnego razu podczas wywiadu dla magazynu 'V’ powiedziałam, że wolę Fitzgeralda niż Hemingwaya. Myślę, że Hemingway jest wspaniałym pisarzem, ale będąc z nim spokrewniona, miałam to w głowie, że muszę go lubić. Jestem dość upartą osobą, więc po prostu odrzuciłam takie rozumowanie.”

Za niechęcią Dree do sięgania po twórczość swojego pradziadka kryje się jeszcze jeden czynnik. „Jego pisarstwo jest bardzo męskie, a ja jestem bardzo kobieca w sposobie myślenia” – wyjaśniła, tłumacząc, dlaczego prawdopodobnie nigdy nie zmieni zdania w tej kwestii.

Powyższa wypowiedź nie oznacza, że 25-latka w ogóle nie interesuje się życiem swojego przodka. „Zaczęłam czytać 'Łódź Hemingwaya’ (wydana w zeszłym roku biograficzna książka autorstwa Pula Hendricksona – przyp. red.) i jest ona naprawdę inspirująca” – dodała, jednocześnie przyznając, że to „zawstydzające, że nie wiem zbyt wiele o swoim pradziadku”.

Urodzona w 1987 roku Dree Hemingway jest córką Mariel Hemingway, aktorki, którą mogliśmy podziwiać m.in. w „Manhattanie” Woody’ego Allena. Dree pracuje jako modelka i aktorka, pojawiła się w m.in. kampaniach Jeana Paula Gaultiera, Valentina, Gucci i Tory Burch. Pozowała również dla „Vouge’a” i „Harper’s Bazaar.” W tyn sezonie jest twarzą marki Esprit, występując obok chińskiej modelki Liu Wen w kampanii zdjęciowej wystylizowanej na dziennik podróżny. Autorem sesji jest jeden z najsłynniejszych współczesnych fotografów mody Terry Richardson.

Na zdjęciu załączonym do newsa Dree Hemingway w najnowszej wiosenno-letniej kampanii Esprit.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy