banner ad

Poznaj w minutę „Lęk i odrazę w Las Vegas” Huntera S. Thompsona

28 czerwca 2013

Lęk i odraza w Las vegas - animacja
Nie masz czasu oglądać wszystkich dobrych filmów i czytać najważniejszych ukazujących się na rynku książek? Studio 1A4 znalazło na to receptę, przygotowując jednominutowe animacje, w których w błyskawicznym skrócie streszczają fabułę słynnych dzieł.

Chociaż pomysłodawcy projektu skupiają się głównie na filmach, tym razem w ich animacjach pojawił się wątek literacki, gdyż na warsztat wzięto adaptację kultowej książki Huntera S. Thompsona „Lęk i odraza w Las Vegas”. Historia Raoula Duke?a (alter ego pisarza) i samoańskiego adwokata, doktora Gonzo, którzy wyruszają do Las Vegas, aby szukać „amerykańskiego snu”, intensywnie racząc się w międzyczasie narkotykami i alkoholem, oparta została na dwóch wyprawach autora i jego adwokata do Miasta Grzechu w marcu i kwietniu 1971 roku. Thompson pisał, że marcową podróż zakończył, spędzając w hotelu 36 godzin na „gorączkowym zapisywaniu w notesie” swoich doświadczeń. Pod koniec kwietnia zaczął rodzić się właściwy rękopis. „Sześć miesięcy później to ohydne diabelstwo zostało skończone” ? relacjonował.

Poniżej możecie zapoznać się z dwoma miesiącami przygód i sześcioma miesiącami pracy Thompsona ujętymi w jednominutową animację:

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy