Powstanie piwo z „Pieśni Lodu i Ognia”

20 grudnia 2012


HBO zdecydowało się wypuścić w przyszłym roku serię piw inspirowanych popularną sagą fantasy George?a R. R. Martina. Piwo ma uwarzyć jeden z nowojorskich browarów.

Sieć wydała oficjalne oświadczenie i ogłosiła wybór producenta piw „pochodzących” ze świata Westeros. Nieznane są jeszcze receptury (w powieściach trudno ich szukać). Wiadomo jedynie, że partnerem HBO został nowojorski browar Ommegang, a pierwsze piwo, „Iron Throne”, ma pojawić się pod koniec marca. Równo z premierą nowego sezonu serialu opartego na książkach. Butelka o pojemności 0,75 litra ma kosztować 8,50 dolara.

Specjalizujący się w belgijskim typie piwa browar ma stworzyć cztery gatunki trunku wzorowane na motywach i postaciach z „Gry o Tron”. Kolejne trzy mają wchodzić na rynek razem z kolejnymi sezonami serialu. Martin planuje zamknąć cykl w siedmiu powieściach. Aktualnie pisze szóstą.

Pierwszy raz fani cyklu „Pieśń Lodu i Ognia” zwrócili swoje oczy na alkohole warzone w Westeros, gdy w maju tego roku Rob Stephens zaprojektował fikcyjne nalepki na butelki z piwem dla każdego z najważniejszych rodów występujących w powieściach. Teraz po raz pierwszy będą mieli szansę spróbować gorzkiego smaku napoju wytworzonego na bazie chmielu „porastającego” kontynent Westeros.

Poniżej możecie zobaczyć grafiki Roba Stephensa:

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy