Powstanie film o Normanie Mailerze oraz Jacku Abbotcie

9 sierpnia 2012


Stacja HBO ma zamiar zrealizować film o relacjach pomiędzy Normanem Mailerem a więźniem Jackiem Abbottem, który pomógł autorowi w pracach nad jego nagrodzoną Pulitzerem powieścią „Pieśń kata”.

W 1977 roku Abbott, odsiadujący karę wieloletniego więzienia za fałszerstwa, zabójstwo więźnia, ucieczkę z więzienia oraz napad na bank, przeczytał, że Norman Mailer pracuje nad książką o skazanym na śmierć mordercy nazwiskiem Gary Gilmore. Napisał więc do pisarza, twierdząc, że Gilmore w dużej mierze upiększył swoje wspomnienia, i zaoferował mu pomoc w napisaniu bardziej realistycznego opisu życia więziennego. Mailer pomógł Abbottowi uzyskać zwolnienie warunkowe i napisać własną książkę „In the Belly of the Beast” (z ang. „W brzuchu bestii”). Abott przez krótki czas był gwiazdą nowojorskiej sceny literackiej, jednak przebywając na zwolnieniu popełnił kolejne morderstwo, narażając tym samym karierę i reputację Mailera.

Nie posiadający jeszcze tytułu film HBO ma zrelacjonować te wydarzenia. W produkcję obrazu zaangażowani są dwaj synowie pisarza – John i Michael Mailer. Ten drugi odegrał znaczącą rolę w zdobyciu dostępu do korespondencji pomiędzy Abbotem a swoim ojcem. Producentem wykonawczym filmu jest natomiast Tina Brown, założycielka Centrum Normana Mailera. Za scenariusz odpowiadał będzie Stephen Schiff (scenarzysta „Lolity” Adriana Lyne’a i „Wall Street: Pieniądz nie śpi”).

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy