banner ad

Powstanie film biograficzny o J.R.R. Tolkienie

8 listopada 2016

Jakie wydarzenia doprowadziły do tego, że J.R.R. Tolkien stworzył „Hobbita” i „Władcę Pierścieni”? Odpowiedzi między innymi na to pytanie będzie można szukać w nowym filmie biograficznym poświęconym postaci słynnego brytyjskiego pisarza fantastyki.

Obraz zatytułowany roboczo „Middle Earth” (z ang. „Śródziemie”) zostanie zrealizowany na podstawie scenariusza autorstwa Angusa Fletchera, który w ciągu sześciu lat badań przeprowadził wiele wywiadów, a także przeanalizował dokumenty źródłowe i kroniki z życia Tolkiena. Reżyserii podejmie się zaś James Strong, filmowiec znany z prac nad takimi serialami, jak „Downtown Abbey”, „Doctor Who” czy „Broadchurch”.

Wsparcie finansowe projektu zapewnili Bob Shaye oraz Michael Lynne, producenci, którzy swego czasu zaufali Peterowi Jacksonowi, gdy ten zajął się ekranizacją trylogii „Władca Pierścieni”. Być może i tym razem ich mecenat przyczyni się do sukcesu historii.

Włodarze firmy dystrybucyjnej Protagonist Pictures odpowiedzialnej za projekt chcieliby, aby pierwsze przedpremierowe pokazy filmu odbyły się podczas przyszłorocznego festiwalu filmowego w Berlinie.

[mw]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy