Powstaną tematyczne parki rozrywki poświęcone „Igrzyskom śmierci”

4 listopada 2015

park-rozrywki-igrzyska-smierci
Firma Lionsgate wydała licencje na budowę dwóch tematycznych parków rozrywki opartych na bestsellerowych książkach i filmach z serii „Igrzyska śmierci”. Jeden kompleks powstanie w Atlancie w Stanach Zjednoczonych, drugi zamierzają postawić Chińczycy.

Wszyscy, którzy zechcą przeżyć jeden dzień w świecie, w jakim żyła Katniss Everdeen, muszą uzbroić się w cierpliwość. Dla przykładu park w Stanach będzie prawdopodobnie gotowy dopiero w 2019 roku, na co niemały wpływ ma duży koszt przedsięwzięcia. Szacuje się, że inwestycja pochłonie jakieś 625 milionów dolarów.

Nie wiadomo jeszcze, jakie dokładnie atrakcje znajdą się w planowanych parkach rozrywki, ale prawdopodobnie goście będą mogli przejechać się kolejką górską wzorowaną na pociągu Capitolu czy udać się poduszkowcem na wirtualną wycieczkę po Panem. Inwestycje znajdują się na razie na wczesnym etapie planowania, więc szczegóły poznamy zapewne za jakiś czas.

Przedsmaku tego, co czeka nas w USA i Chinach, doświadczymy już w przyszłym roku w kompleksie rozrywkowym budowanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie znajdzie się również strefa poświęcona ?Igrzyskom śmierci?. Odwiedzający park będą mogli podziwiać postacie przebrane w kostiumy z ekranizacji książek, odwiedzić Dystrykt 12, zakosztować specjałów z piekarni państwa Mellark czy dobić targu na Ćwieku.

Na załączonym zdjęciu możecie zobaczyć pierwszą wizualizację parku tematycznego poświęconego „Igrzyskom śmierci”.

[am]
fot. Lionsgate

Tematy: , ,

Kategoria: newsy