banner ad

Powstała burleska inspirowana „Grą o tron”! Zobacz całe przedstawienie online

15 września 2015

burleska-gra-o-tron-1
Trupa Blacklist Burlesque z Wirginii stworzyła „zabawną i seksowną” burleskę inspirowaną słynną sagą George?a R.R. Martina „Pieśń lodu i ognia” oraz serialem „Gra o tron”. Jest to jedyne tego typu show zaakceptowane oficjalnie przez samego autora. Poniżej możecie obejrzeć przedstawienie w całości online.

Blacklist Burlesque to trupa, która specjalizuje się w nerdo-burlesce. W swoich występach inspirują się twórczością Jima Hensona, Mela Brooksa, „Batmanem” czy filmami z serii „Star Trek”. Jak sami przyznają, sięgnięcie po słynną sagę George?a R.R. Martina to posunięcie, którego można się było po nich spodziewać.

Burleska kojarzy się głównie z wykonywanym na scenie striptizem, który w rzeczywistości jest stosunkowo młodym elementem tej formy sztuki ? wprowadzono go dopiero w XX wieku. Oczywiście podczas przedstawienia Blacklist Burlesque nie brakuje scen rozbieranych, zarówno w wykonaniu kobiet, jak i mężczyzn, ale spektakl wzbogacono także o elementy stand-upu.

burleska-gra-o-tron-2

Członkowie obsady wcielają się na scenie w bohaterów sagi. Co ważne, nie są to wyłącznie postacie znane z serialu, ale również te, które w produkcji HBO pominięto, jak na przykład Pani Kamienne Serce. W spektaklu pojawia się również aktor grający Martina, wykonujący striptiz na fotelu na kółkach.

Blacklist Burlesque nie jest jedyną trupą, która stworzyła burleskę inspirowane sagą „Pieśń lodu i ognia”. Tylko oni mogą jednak pochwalić się tym, że zyskali aprobatę samego Martina. Cześć zespołu wykonywała spektakl podczas konwentu w Seattle, gdzie pisarz był gościem. Występ spodobał mu się na tyle, że nie tylko nie miał nic przeciwko dalszemu jego wystawianiu, ale zaprosił trupę do zaprezentowania spektaklu w jego kinie w Santa Fe.

Poniżej możecie obejrzeć w całości spektakl „Gra o tron: Nadchodzi burleska” wykonany w Richmond CenterStage. Przedstawienie podzielone jest na dziesięć części. Każdy z rozbieranych pokazów zaczyna się i kończy stand-upem aktora wcielającego się w Króla Joffreya I Baratheona (dla osób nieznających angielskiego podaliśmy w nawiasach czas, w którym zaczyna się pokaz).

1. Dante the Inferno jako George R R Martin (od 9:00).

2. Zadora Zaftig jako Nymeria (od 1:40).

3. Moxie LaBouche jako Gregor „Góra” Clegane (od 2:30).

4. Lily Liqueur jako Daenerys Targaryen (od 0:50).

5. Bella La Blanc jako Cersei Lannister (od 0:40).

6. Lilly Von Grimm jako Petyr „Littlefinger” Baelish (od 2:35).

7. Bree MaDonna jako Brienne z Tarthu (od 1:30).

8. Dante the Inferno jako Khal Drogo (od 0:55).

9. Bella La Blanc jako Melisandre z Asshai (od 1:10).

10. Wywołanie artystów przed kurtynę.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy