Ponad 80% młodych ojców nie lubi czytać swoim dzieciom

14 maja 2014

ojcowie-czytanie-dzieciom
Najnowsze badanie przeprowadzone przez organizację charytatywną Booktrust wykazało, że jedynie 19 procent młodych brytyjskich ojców (w wieku od 16 do 24 lat) lubi czytać swoim dzieciom przed snem.

Młodzi ojcowie wypadają mizernie, jeśli porównać ich z mężczyznami powyżej 55 roku życia, którzy mają małe dzieci. Wśród tych drugich odsetek lubiących czytać swoim pociechom wyniósł aż 78 procent. Wprawdzie na wyniki może mieć wpływ wiele czynników socjologicznych, jednak badanie nie pozostawia wątpliwości, że mężczyźni nie czują się zbyt dobrze w roli lektorów. 75 procent ojców przyznało, że nie czuje się pewnie, czytając dzieciom. Jedna trzecia przezwycięża ten problem, używając śmiesznego głosu.

Booktrust stara się zachęcić rodziców do czytania swoim pociechom najczęściej jak to możliwe Jeśli rodzice zorganizują się, aby czytać z dzieckiem codziennie, w momencie pójścia do szkoły będzie ono wyprzedzać w rozwoju rówieśników aż o 12 miesięcy. Nie chodzi jednak tylko o sukcesy w szkole. Czytanie dzieciom na dobranoc to przede wszystkim doskonały sposób, aby odpocząć i spędzić wspólnie trochę czasu.

fot. Ludwig Bemelmans/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy